Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

BÜYÜKKILIÇ: “İSTİKLAL MARŞIMIZ; ANADOLU HALKINI  KENETLEYEN BİRLEŞTİRİCİ BİR GÖREV ÜSTLENMİŞTİR”

Bu haber 11 Mart 2019 - 14:17 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.
BÜYÜKKILIÇ: “İSTİKLAL MARŞIMIZ; ANADOLU HALKINI  KENETLEYEN BİRLEŞTİRİCİ BİR GÖREV ÜSTLENMİŞTİR”

Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisince Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonunda İstiklal Marşı Güzel Okuma yarışmasına Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Başkan yardımcıları, öğretmenler,öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından 5 öğrenci tarafından ezbere istiklal marşı okundu. Duygulu anların yaşandığı ve seyircilerin gözyaşlarını tutamadığı bu anlarda istiklal Marşını okuyan Döndü Esra Karabulut’u seyirciler coşku ile alkışladılar.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, emeği geçen öğrenci ve öğretmenleri kutlayarak “Bugün önemli bir gün İstiklal Marşımızın ve onu yazan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un toplumumuz ve tarihimiz açısından son derece önemli bir yeri vardır. İstiklal Marşımız İstiklal Mücadelemizde toplumu kenetleyen birleştirici bir görev üstlenmiştir. Bu vesileyle milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u bir kez daha minnet ve hayırla yad ediyorum” dedi.

Çocuk meclisinin beş şube içerisinde yapılan yarışmalarda şubelerde birinci olan öğrenciler arasından yapılan istiklal marşını güzel okuma yarışmasında Birinci, Kardelen Karakuş (Danışmentgazi Sosyal Tesisleri), ikinci, Tuğba Çalışkan (Fedakar Gülderen Sosyal Tesisleri), Üçüncü , Begüm Erdoğan (Yeniköy Sosyal Tesisleri) (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER