Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

BÜYÜKKILIÇ, REKTÖRLER İLE BİR ARADA

Bu haber 08 Aralık 2018 - 16:51 'de eklendi ve 21 kez görüntülendi.
BÜYÜKKILIÇ, REKTÖRLER İLE BİR ARADA

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Memduh Büyükkılıç, Kayseri’de yer alan 4 Üniversite Rektörü ile bir araya gelerek Kayseride yüksek öğretim yatırım ve bilim değerlendirmesi toplantısı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, AGÜ Rektörü Prof. Dr.İhsan Sabuncuoğlu ile Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney iştirak ettiği toplantıda Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri şehrinin aynı zamanda İç Anadolu’nun ilim ve bilim merkezi olduğunu ve üniversiteleri ile adeta dünyaya açılan bir eğitim hizmeti sunulduğunu kaydetti.

Kayseri ilinde yer alan üniversitelerin artık dünya sıralamasında yer aldığını bunun bir tesadüf değil yılların hatta yüzyılların birikimi olduğunu ifade eden Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Memduh Büyükkılıç “Kayseri’ye yüzyıllar önce ’Makar-ı Ulema’ şehri denilmekte idi, bugün de bu unvanını Üniversiteleri ile devam ettirmektedir. Ülkemizde bilim ve araştırma çalışmaları ile Anadolu Kentleri için de Erciyes Üniversitesi birinci sırada yer almaktadır. Bu sıralamanın aynı zamanda Erciyes Üniversitesinin eğitim alanındaki düzeyini, bilimin düzeyini ve bir araştırma merkezi olduğunun göstergesidir. Önemli olan zirvede kalmaktır. Bunun için kent yönetici olarak Rektörlerimiz ile bir araya gelerek yapılacak veya yapılması gereken çalışmalar hakkında fikir alış verişinde buluyor ve planlama yapıyoruz. Üniversitelerimizin arsa tahsisi, bina yapımı ve her türlü ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bunun en güzel örneği Melikgazi olarak Deprem Araştırma merkezi, Çocuk Cerrahi Kliniği gibi çalışmalarda sergiledik “ dedi.

Üniversite Rektörleri ise bu tür toplantıların Kayseri üniversite camiası yatırım ve hizmet olarak yansıdığı Kayseri’de okuyan öğrencilerin, görev yapan memurların ve öğretim üyelerin Şanslı olduğunu çünkü Kent yöneticilerin sadece kurumları ile değil şehri bir bütün olarak görüp hizmet verdiğini söylediler. (Kurum Haber)

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA