Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

BÜYÜKKILIÇ“KAYSERİ ARI YETİŞTİRİCİLİĞİN VE ÜRETİM MERKEZİ OLACAK”

Bu haber 29 Aralık 2018 - 11:49 'de eklendi ve 22 kez görüntülendi.
BÜYÜKKILIÇ“KAYSERİ ARI YETİŞTİRİCİLİĞİN VE ÜRETİM MERKEZİ OLACAK”

Kayseri Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı İbrahim Bozdağ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Memduh Büyükkılıç’ı makamında ziyaret ettiler.

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak ´Eğitimin yaşı yoktur´ ilkesi ile bilgili ve bilinçli üretici yetiştirilmesine katı sağlamak amacı ile Arı Yetiştiriciliği ve Üreticiliği kursu açacaklarını söyledi.

Melikgazi Belediyesi olarak organik gıda yetiştirilmesine katı sağlamak ve bu yönde Pazar oluşturmak amacı ile meslek edindirme kursu açtıklarını belirten Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “Toplumumuzda büyük bir rağbet gören ve talep edilen Arı Yetiştiriciliği ve Üreticiliği yönünde çalışma yaparak bu yönde eleman yetiştiriyoruz. Arı nasıl yetiştirilir, cinsleri, yetiştirme ortamları, büyütülmesi gibi teorik bilgilerin yer alacağı teorik bilgiler verilecektir. Arı Yetiştiriciliği ve Üreticiliği yetiştiriciliğine katılan kursiyerlere teorik bilgi sonrası uygulamalı eğitim verilecektir. Melikgazi her zaman öncü olmaya devam etmekte olup, Arı Yetiştiriciliği ve Üreticiliği yetiştiriciliği alanındaki bir eksikliği gidermiş olacaktır” dedi.

Bu çalışmanın aynı zamanda ekonomiye ve organik tarıma katkı ve destek olduğunu ifade eden Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr.Memduh Büyükkılıç, bu çalışmaları Kayseri ilçelerinin genelinde yaygınlaştırılacaklarını, Erciyes de Erciyes Balı, Yahyalı da Çam balı gibi yöresel ballar üretileceğini kaydetti. (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA