Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

BÜYÜKŞEHİR ADAYI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ KİMDİR?

Bu haber 24 Kasım 2018 - 15:58 'de eklendi ve 45 kez görüntülendi.
BÜYÜKŞEHİR ADAYI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ KİMDİR?

Memduh Büyükkılıç kimdir?
“Memduh Büyükkılıç, 25 Ekim 1953 tarihinde Kayseri/Develi’de doğdu. Kayseri İmam Hatip Okulu ve Bornova Suphi Koyuncuoğlu Lisesi’nden mezun oldu. Yükseköğrenimini Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Nöroloji dalında uzmanlığını aldı. Niğde Devlet Hastanesi ve Kayseri SSK Hastanesi’nde uzman hekim olarak görev yaptı. Askerliğini Kıbrıs Girne Asker Hastanesi’nde Tabip Teğmen olarak tamamladı. İzmir MTTB, Hekimler Birliği Vakfı, Milli Gençlik Vakfı gibi vakıflarda yöneticilik ve başkanlık yaptı. Aktif siyasete 1993 yılında Refah Partisi İl Başkanı olarak girdi. 1995 yılında yapılan genel seçimlerde 20. Dönem Kayseri Milletvekili seçildi. 1999 yılında Melikgazi Belediye Başkanı olarak seçilen Dr. Memduh Büyükkılıç, 2004, 2009 ve 2014 yıllarında AK Parti’den belediye başkanı seçildi. Büyükkılıç, evli ve 3 çocuk babasıdır.”
Halen Melikgazi Belediye Başkanlığı görevini yürüten Büyükkılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. ( Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA