Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TOPLANDI … BAŞKAN’DAN KİTAP FUARINI DAVET VAR

Bu haber 09 Ekim 2018 - 11:02 'de eklendi ve 15 kez görüntülendi.
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ TOPLANDI … BAŞKAN’DAN KİTAP FUARINI DAVET VAR

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 56 gündem maddesinin tamamının oybirliği ile karara bağlandığı meclis toplantısında iki ayrı davette bulundu. Başkan Çelik, ilçe belediye başkanları ve meclis üyelerinin şahsında tüm Kayserilileri 13 Ekim Cumartesi günü yapılacak olan 41 tesisin yer aldığı toplu açılış töreni ve Kitap Fuarı’na davet etti.

Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunan konuları görüşerek karara bağlamak üzere toplandı. Meclis toplantısına başkanlık yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, gündem maddelerine geçmeden önce bazı açıklamalar yaptı.

“EKİM AYINDA KÜLTÜR EKECEĞİZ”

İlçe belediye başkanları ve meclis üyelerini 13-21 Ekim tarihlerinde yapılacak olan Kayseri Kitap Fuarı’na davet eden Başkan Mustafa Çelik, ekim ayını geçen yıl olduğu ekin ayı olarak değerlendireceklerini ve kültür ekimi yapacaklarını belirtti. Geçen yıldan daha kapsamlı bir fuar yapılacağını ifade eden Başkan Çelik, 130’dan fazla yayınevi ve 250’den fazla şair ve yazarın fuara katılacağını söyledi.

“620 MİLYON TL’LİK 41 TESİSİ CUMHURBAŞKANIMIZ AÇACAK”

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, 13 Ekim’de yapılacak olan toplu açılış töreni hakkında da bilgi verdi. Büyük bir tempo ile çalıştıklarını ve Büyükşehir Belediyesi’nin tüm yatırımcı dairelerinin sahada olduğunu vurgulayan Çelik, “Pek çok yatırıma temel atma töreni dahi yapmadan başladık ve tamamladık. Bu yatırımlarımızı 41 kere maşallah diyerek 41 kalemde topladık. Aslında çok daha fazla yatırımımız var. Örneğin KASKİ yatırımları 30’dan fazla olmasına rağmen tek kalemde geçiyor. Bu yatırımlarımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı toplu açılış töreniyle açılacak. Tören 13 Ekim Cumartesi günü saat 13.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak. Toplam 620 milyon TL’lik yatırımlarımızın açılışına tüm hemşehrilerimizi bekliyorum. Ayrıca toplu açılış töreni içinde diğer kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörün yatırımları da yer alacak” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, Cumhuriyet Meydanı’ndaki toplu açılış töreninin ardından Asri Mezarlığa geçileceğini ve Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar’ın yaptırdığı Orgeneral Hulusi Akar Camii’nin ibadete açılacağını da kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in açıklamalarının ardından gündem maddelerine geçildi. Mecliste 56 gündem maddesi görüşüldü ve tüm maddeler meclis üyelerinin oybirliği ile karara bağlandı.  (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA