Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE ULAŞIM KARARI

Bu haber 10 Eylül 2018 - 17:10 'de eklendi ve 21 kez görüntülendi.
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDE ULAŞIM KARARI

İlçelerdeki toplu taşıma kooperatiflerinin zam talebi Büyükşehir Belediyesi’nin sübvanse kararıyla vatandaşa yansıtılmadı.

Büyükşehir Belediye Meclisi, gündeminde bulunan konuları karara bağlamak üzere toplandı. Toplantıda ilçelerdeki toplu taşımacılıkla ilgili önemli bir karar alındı. Alınan kararla ilçelere taşımacılık yapan kooperatiflerin zam talebi vatandaşa yansıtılmadan Büyükşehir Belediyesi’nin formülüyle çözüldü.

Büyükşehir Belediye Meclisi, Başkanvekili Mehmet Savruk başkanlığında toplandı. Toplantıda 39 gündem maddesi görüşülerek karar bağlandı.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kent içi toplu taşıma araçlarında olduğu gibi elektronik ücret toplama sistemi ile işletmecilik yapan ilçe ve mahallelerdeki araçlarla ilgili indirimli biniş kartı farkı ödenmesi konusu da ele alındı. İlçeler ve bağlı mahallelerine taşımacılık yapan kooperatiflerin zam talebinde bulunması üzerine Büyükşehir Belediyesi’nin zam yapılmaması için indirimli biletlerdeki farkı sübvanse etmesi konusu meclis gündemine geldi. İndirimli biniş için taşımacılık yapan işletmelere ödenmek üzere Kayseri Ulaşım A.Ş.’ye gelir desteği yapılması talebi meclis üyelerince oybirliği ile kabul edildi. (Kurum haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA