Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
FARUK ERGAN

ÇAMUR AT İZİ KALSIN…..!

Bu haber 07 Aralık 2018 - 10:44 'de eklendi ve 68 kez görüntülendi.
ÇAMUR AT İZİ KALSIN…..!

Başkalarını kötüleyerek bir yere varamazsın, taktik ve yaşam biçimleri, birilerine çamur atmak olan ve makam elde eden, böyle kötü huylu kimselere asla güvenilmez, kimin için ne zaman, ne yapacakları hiç belli olmaz.

Dilinle nasıl ki iftira atıyorsan, o dille çamurda atarsın.

Günümüzde birçok insan, AR damarları çatladığı için önüne gelene iftira ve çamur atmaktan nedamet duymazlar. Adamın işi, yaşam biçimi ve kazancı karşısındakine çamur atmak. Pislikte sınır tanımayan bu tipler, çocuk, bayan, bürokrat, siyasetçi ve bu Dünyadan göç etmiş, kim olursa olsun, onun için fark etmez, hele birde mikrofon ve üç-beş şakşakçı bulursa kimse durduramaz onu.

Bu insanlar, kendi üzerlerindeki, aile ve yaşam biçimlerindeki rezalete ve hataya bakmadan, başkalarının üzerindeki hata ve yanlışlıkları araştırıp ifşa etmeyi pek severler. Kendi iradesini ve aklını başkalarına ipotek etmiş bu yaratıkların, yaşam biçimlerinde başka gayeleri yoktur.

Bir kimsenin işlemediği bir suçu işlemiş gibi göstermek, onu yalan ve haksız yere, kötü bir nitelikle vasıflandırmak, ona iftira atmak demektir.

İftira, insanlıkla bağdaşmayan çirkin bir alışkanlıktır ve bir kimsenin onur ve saygınlığı ile oynamaktır. İnsanı çevresindekilere karşı küçük düşürdüğü gibi, çoğu zaman, insanların haksız yere cezalandırılmalarına sebep olacağı içinde adaleti zedeler.

Geçtiğimiz günlerde, varlığı ispat edilemeyen ve fiyaskoyla sonuçlanan Ergenekon davası gibi. Namuslu insanlara ve özellikle kadınlara iftirada bulunmak büyük bir günah sayılmış ve kesinlikle yasaklanmıştır ama onlar için fark etmez.

Ey güzel kardeşim, o kadar korkutucu ve tehlikelisin ki, şerrinden değil hayrından bile korunmak lazım. Sadece siyasi düşüncesi senden değil diye, zaten kirli olan elini daha çok kirleterek, sadece kendi inancını iç dünyasında yaşayan insanları, çamur deryasında ya perişan ettin veya yok ettin, sevenlerinden kopardın aldın.

Fidan boylu oğlundan, çakır gözlü kızından ve sevgili karıcığından ayrı kalmayı hiç hayal ettin mi? Hayatında insanlık için hiçbir şey yapmamışın, yaşam felsefen nifak tohumu ekmek, mümkünse Dünyayı karıştırmak üzere kurgulanmış, gücün dahilinde kul ve kamu hakkı yemek için yaşıyorsun.

Ben kötülerin bu dünyada cezasız kalmasını istemeyenlerdenim, tabi ki kendimi de senin çamurundan korumaya çalışacağım.

“Yaptığı her işte, ne kadar kazanırım? diye düşünen, asla büyük adam olamaz.”

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA