Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ÇAYBAĞLARI VADİSİ’NE EKOLOJİK BİLİMSEL ARAŞTIRMA

Bu haber 06 Ekim 2018 - 13:36 'de eklendi ve 41 kez görüntülendi.
ÇAYBAĞLARI VADİSİ’NE EKOLOJİK BİLİMSEL ARAŞTIRMA

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erenköy Çaybağları Vadisi için “Ekolojik Temelli Bilimsel Açıklama Raporu” hazırlanacağını söyledi.

Erenköy Mahallesinin büyük bir kısmının bağ ve sayfiyelik alan olarak değerlendirildiğini, Çaybağları bölgesinde yer alan vadinin ise yetişen bitki ve canlı türleri için adeta ekolojik bahçe olduğunu belirten Başkan Memduh BüyükkılıçMelikgazi şehrinin gerek doğal yapısı gerek ise bulunduğu mevki açısından adeta ekolojik araştırma laboratuarı gibi. Koramaz Vadisi, Hisarcık Vadisi, Derevenk Vadisi gibi çok özel mekanları barındırmaktadır. Bu alanlarda ayrıca tarihi mekan ve yapılar ile adeta taçlandırılmıştır. Belediyemize düşen görev ise bulanları koruyarak gelecek nesillere emanet edilmesidir. Bu amaç ile Çaybağları Vadisi için“Ekolojik Temelli Bilimsel Açıklama Raporu hazırlanmaktadır” dedi.

Çaybağları Vadisinin açık alan park haline getirileceğini ve mesire olarak değerlenilmesine imkan sağlanacağını ifade eden Başkan Büyükkılıç, Melikgazi’nin çevre ve doğal yapısı ile tarihsel bütünlüğünün bozulmadan yenilenmesine çalıştıklarını sözlerine ekledi. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER