BİLAL ERDOĞAN KAYSERİ’DE

BİLAL ERDOĞAN KAYSERİ’DE

ONLARCA KİŞİ ERCİYES’TE SOĞUĞA MEYDAN OKUYACAK

ONLARCA KİŞİ ERCİYES’TE SOĞUĞA MEYDAN OKUYACAK

AV.NURULLAH AYDIN YAZIYOR…REJİM DEĞİŞİRKEN

AV.NURULLAH AYDIN YAZIYOR…REJİM DEĞİŞİRKEN

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN…..ÇOK BOZULDU

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN…..ÇOK BOZULDU

GÖZTEPE – KAYSERİSPOR MAÇININ BİLETLERİ YARIN SATIŞA ÇIKIYOR

GÖZTEPE – KAYSERİSPOR MAÇININ BİLETLERİ YARIN SATIŞA ÇIKIYOR

CENNETİN ANAHTARLARI
  • OSMANEFEKERE
    • OSMAN EFEKERE
    • OSMANEFKERE@kayserihakimiyet2000.com
    • 21 Ocak 2016 - 13:05:27

CENNETİN ANAHTARLARI
Hz. Peygamber Efendimiz bir sohbetlerinde kendisini dinleyen sahabe arasında bulunan biri Peygamber Efendimize cennete girmenin ve cennetin anahtarları konusunda bir soru sorduğunda, Hz. Peygamber cevap olarak siz bana altı konuda söz verirseniz bende size cennete girmeye kefil olayım der ve altı hususu şöyle sıralar;
1-Konuştuğunuz zaman, doğru konuşun, yalandan uzak durunuz,
2-Vaat ettiğinizde, sözünüzü yerine getirip vadinizden caymayınız,
3-Emanetleri yerine getirin (yani hıyanetlik etmeyiniz),
4-Harama bakmaktan gözlerinizi muhafaza ediniz,
5-İffet ve namusunuzu muhafaza ediniz,
6-Ellerinizi Harama uzatmaya karşı koruyunuz.
Eğer sizler bu yukarıdaki hususlara gereği gibi uyarsanız cennete girmeyi bir nevi garanti altına almış olursunuz.
**
İLİMDE KİBİRLENME
Kibir yüklü batılı bir ilim adamı İslam âleminden biri olan Bağdat’a gelerek ilmi yönden orada ki bulunan ilim ehli ile mücadele etmek için bir takım sorular yöneltir ve şöyle der. “Bana ne sorarsanız sorun ben hepsine cevap veririm” diye kibirlendi. Memleket halkı arasında büyük âlim İmamı Azam bulunuyor idi (Allah Ondan razı olsun).
Büyük imam (İmam İmamı Azam) kibirli olan kişiye ben sana bir soru soracağım, kibirli olan ise sor bakalım.
-Hz. Süleyman’la konuşan karınca erkek mi yaksa dişi mi idi?
-Kibirlenen ilim adamı biranda şok olarak sükût etti ve Allah bilir demekle yetindi.
İmamı Azam kibirli olan ilim adamına şöyle dedi, Hz. Süleyman’la konuşan karınca dişi idi der. Ancak İlmiyle gururlanan kişi İmanı Azama karıncanın dişi olduğuna dair delilin nedir. İmamı Azam kibirlenene karşı Hz. Allah K.Kerim’in nemil kelimesi müennestir. Çünkü alametidir harfi ile ifade ediyor. Hülasa kibirlenen kişi kendisinden dünyada daha fazla ilim sahibi olduğunu itiraf etti. Ve bu şekilde kibirliliği yüzünden Allah huzurunda mahcup ve zelil olan şeytan gibi, İmamı Azamın huzuru da batılı zalim şekilde zelil ve mahcup oldu.
**
KÂBE OLAN ALLAH’IN EVİNE DAVET
Kâbe-i Şerifi inşa etmek için Yüce Allah Hz. İbrahim’e emir buyurdu ve “Ey İbrahim yeryüzünde kullarım için bir ev yap” deyince İbrahim Alalh’ın emri üzere kabeyi yapıp bitirince Hz. Allah ikinci defa Hz. İbrahim’e “Ey İbrahim Ebugubeyis dağına çıkta kullarıma ilan et kabeyi ziyaret etsinler. Bu söz üzere Hz. İbrahim “Allah’ım ben nasıl duyurayım, benim sesim kâfi gelmez.” Bunun üzerine Hz. Allah “Ey Halilim çağırıp ilan etmek senden duyurmakta bendendir diye buyurdu. Bu emir üzere İbrahim Allahtan almış olduğu şekilde Ebugubeyis dağına çıkarak şöyle çağrıda bulundu (EY İNSANLAR RABBÎNİZ SİZÎN İÇİN KABEYİ İNŞA ETTİ. GELİN BURAYI ZİYARET EDİNÎZ) deyince Gaib al eminde ruhlar tarafında şöyle sesler yükseldi (LEBBEYK ALLAHÜMME LEBBEYK, LEBBEYKE LAŞERİKE LEKE LEBBEYK. İNNELHAMDE VENNİMEKE, LEKE VELMÜLK LAŞERİKİ LEK) manası ise “Ey Allah’ım hamdetmek sana mahsustur. Davetine icabet ettim, tekrar, tekrar davetine icabet ettim. Senin Ortağın yoktur, hamdetmek senin içindir.” cevabını verdiler.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz