Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

CHP KAYSERİ İL BAŞKANLIĞI 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI YÜRÜYÜŞ,ÇELENK SUNUMU VE BASIN AÇIKLAMASI

Bu haber 31 Ağustos 2018 - 11:00 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.
CHP KAYSERİ İL BAŞKANLIĞI 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI YÜRÜYÜŞ,ÇELENK SUNUMU VE BASIN AÇIKLAMASI

CHP İl başkanı Ümit Özer, 30 Ağustos Zafer bayramı münasebeti ile  gerçekleştirilen yürüyüş ve çelenk sunumu akabinde Cumhuriyet meydanında yaptığı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının işgalci emperyalist güçlere karşı gösterdikleri eşsiz kahramanlık neticesinde 30 Ağustos 1922 tarihinde zaferle taçlanmıştır.

30 Ağustos; tüm anlamlarından da öte Anadolu topraklarında ki insanların, ulusumuzun kader birliğidir, emperyalizme ve içerdeki sevr sevdalısı işbirlikçi uşaklarına karşı bir dur deyiştir. Kurulacak Cumhuriyet’in ayak sesleridir. İlk hedefi Akdeniz olan atalarımızın bizlere bıraktığı büyük mirastır. Yüz yıllardır bizleri bağrına basmış Anadolu topraklarına atılmış bağımsızlığın temelidir.

Önemi bu denli yüksek olan bir ‘’Zafer’’ günüdür 30 Ağustos.

Buna rağmen son yıllarda değeri diğer milli bayramlarımızda olduğu gibi düşürülmekte ve önemsizleştirilmeye çalışılmaktadır. Diğer bayramlarımıza olduğu gibi 30 Ağustos Zafer Bayramımız da tarihte bizlere gurur kaynağı olmuş diğer zaferlerimizin gölgesinde bırakılmaya çalışılmakta bu durum Yegane Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısının tahribi Cumhuriyetin temellerini baltalanması ve milli duygularımızın istismar edilmesi demektir.

Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde verilen bu mücadele ve kazanılan zaferden sonra Türkiye Cumhuriyetinin sağlam temelleri atılmış, kurucu değerleri ortaya konulmuştur. O günlerden bu yana Cumhuriyetimizin kurucu değerleri ile sorunu olanlar, bu değerlerden rahatsız olanlar çeşitli zamanlarda, fırsat bulduklarında girişimlerde bulunmaktan çekinmemişlerdir. Ama her seferinde Türk Ulusunun direnci ile karşılaşmışlar ve amaçlarına ulaşamamışlardır.

Bizler Atatürk’ün seslendiği gençlik ve Atatürk’ün iki büyük eserinden birsi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin neferleri olarak geleceğimize, önemini yitirmemiş, coşkuyla kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramlarımızı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramlarımızı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramlarımızı miras bırakacağımızı ve günümüzde de emperyalizme ve

içerimizde ki uşaklarına karşı 30 Ağustos ruhuyla mücadele edeceğimize huzurunuzda tüm Cumhuriyet Halk Partililer adına söz veriyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutlar, ülkemiz uğruna canlarını feda eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve saygı ile anarken; kahraman gazilerimize minnet ile şükranlarımı sunarım. (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA