Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
HASAN ÇİFTÇİ

CHP VE İYİ PARTİDE SULAR DURULMUYOR

Bu haber 10 Ağustos 2018 - 11:27 'de eklendi ve 35 kez görüntülendi.
CHP VE İYİ PARTİDE SULAR DURULMUYOR

CHP‘de Kurultayın yapılması ve yönetimin değişmesi için, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, “630 imza hazır, onbeş milyon oyu, onbeş kişi belirleyemez, en yetkili organ kurultay delegesidir, olağanüstü kurultaya gidilmeli” dedi.

CHP’nin  Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, “delegelerimizin iradesine kimse ipotek koyamaz, kimse partiden ve partideki görevinden ayrılmasın, kurultay için notere imza ve delegelerimizin iradesine, isteğine sahip çıkıyoruz, mücadelemizi hep birlikte sürdüreceğiz”, twitter hesabından bu cümleleri duyurdu. C.H.P’de bir şeyler olduğu intiba uyandırdı.

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı belirlemesi üç kişi arasında geldi gitti. Muarrem İnce, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP Milletvekili İlhan Kesici.

CHP Genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bizim adayımız Atatürkçü, milliyetci, ekonomist, zeki, akıllı, çalışkan, tuttuğunu koparan, diplomalı” dedi, bu adamın kim olduğu herkesçe merak edildi, sonrada bu kişinin Muharrem İnce olduğunu açıkladı.

Sayın İnce, size Kılıçdaroğlu sıfatların en güzelini yakıştırdı. Siz karşısına aday olduğunuzu, kurultaya gideceğinizi, eşlerinizle birlikte yemekte olduğunuz otelde açıkladınız. Sayın İnce bu davranışınız hiçte etik olmadı. Daha önce genel başkanlığa aday oldunuz kaybettiniz. 24 Haziran seçimlerinde mitinglerde hayli kalabalık toplandı,” bu iş bitti dedin, seçim ikinci tura kaldı dedin”, fakat kazanamadın. Seçmende iyi bir intiba bıraktınız, bir hareketlilik getirdiniz, seçmen sizi kalbini koydu, birgün seni aday gösterecekti, acele ettiniz, zaman bıraksaydınız daha iyi olurdu.

Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Uşak Milletvekili Özkan Yalım imzalarını geri çekip, kurultayın Belediye seçimlerinden sonra yapılmasını öne sürdüler. Bu üç kişi dahil otuzbir kişi imzayı geri çekerek olağanüstü kurultayı yapmak istemiyorlar.

Belirsizlik sürmekte, her iki tarafta delege ikna etmeye çalışıyor. Muhalefet 149 imza ile tüzük değişikliğini de düşünüyor, CHP’de kazan kaynamaya devam ediyor.

Özgün Özer imza verenlerde, vermeyenlerde partilimiz ve kardeşimiz diyor.

AK Parti Milletvekili Mahir Ünal ”kendi partisine karışsın” açıklamasını yapıyor.

İYİ Parti’den istifalar sürmekte, Yusuf Halaçoğlu, Ozan Yeniçeri, Nevzat Bor, ardından emekli Emniyet Müdürü, Genel İdare Kurulu ve Parti üyeliğinden istifa ettiler.

Prof. Halaçoğlu, Dil Tarih Kurumu Başkanlığı, üç dönem MHP’den Kayseri Milletvekili seçildi. M.H.P’den istifa edip İYİ Partinin kurucu üyesi olduğu, İYİ Partiden İzmir  birinci sıra Milletvekili aday olmak istediği, bu isteği yerine getirilmeyince aday olmayarak  partiden istifa etti. Halaçoğlu yaptığı açıklamada “24 Haziran seçimlerinde yola  çıkanlar yerine yolda karşılananlar listelere konmak suretiyle vefasızlık yapıldı. C.H.P ile yapılan Millet İttifakı Ak Partiden gelecek oylara engel oldu. Sergilenen bu tavırlar Kurultayda bile değişiklik olmayacağını söyleyerek İYİ Partiden istifa ediyoruz”dedi.

24 Haziran Genel Seçimlerinde İYİ Parti  9.7 oy ile 43 Milletvekili çıkarttı, hiçte küçümsenecek netice olmayıp, yeni kurulan ve parası olmayan, bazı engellemelere rağmen ve CHP. Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 15 Milletvekilini İYİ Partiye  transferi ile Mecliste Grup kurarak, seçime girebilmiştir. Kılıçdaroğlu’nun bu özveriyi göstererek, güzel bir demokrasi örneği vermiştir. Halaçoğlu’nun “CHP’den gelecek olan oya mani olacağı” boşa çıkmıştır.

Merak Akşener Hanım Başarılı olup 43 Milletvekili Meclise göndermiş, Meral hanıma haksızlık ve vefasızlık etmemeli. İYİ Parti 12 Ağustosta olağanüstü Kurultaya gidecek, Meral Akşener’in tek aday olacağı, Çarşaf Listede  yönetim belirlenecek,  delegeler partinin organını, Genel İdare Kurulunu belirleyecek.

CHP’de Kurultay için sokağın sesini dinlemeli, içerde muhalefet, dışarıda birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğu bu günde iç çekişmelerden vazgeçip, partiler önemli sorunlarımıza eğilmelidir.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA