BAKAN HULUSİ AKAR: “HEPSİ BİTECEK”

BAKAN HULUSİ AKAR: “HEPSİ BİTECEK”

SEVR YA DA LOZAN ESARET YA DA BAĞIMSIZLIK

SEVR YA DA LOZAN ESARET YA DA BAĞIMSIZLIK

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR BÜYÜKŞEHİR’DE

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR BÜYÜKŞEHİR’DE

TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, HİSARCIKLIOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, HİSARCIKLIOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

FETÖ OPERASYONUNDA 3 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

FETÖ OPERASYONUNDA 3 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

ÇOCUK VE BAYRAK SEVGİSİ
  • BEYHANASMA
    • BEYHAN ASMA
    • BEYHANASMA@kayserihakimiyet2000.com
    • 8 Haziran 2016 - 14:48:37

Korkma! Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak. Sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak. O benim milletimin yıldızıdır, parlayacak. O benimdir, o benim milletimindir ancak…
Mehmet Akif Ersoy
Vatan, bir ulusun bağımsız ve egemen bir şekilde üzerinde yaşadığı, orayı yurt edindiği toprak bütünüdür. Vatan sevgisi ise gerektiğinde canını bile verebileceği, her şeyinden vazgeçebileceği en asil ve yüce bir sevgidir. Vatan için savaşmak, mücadele etmek ve her koşulda savunmak vatan sevgisini gösterir. Dinimiz de vatan sevgisinin önemini belirtmiştir.
Tarihte, atalarımız bu vatan uğruna canlarını hiçe sayarak savaşmış ve vatanı düşmanlardan korumuştur. Buna en güzel örnek Milli Mücadeledir. Silahsız olarak savaşan Türk Milleti vatanı uğruna ölümü dair göze aldığını en açık göstergesidir.
Bu toprağın birçok yerinde ecdadımızın kanı vardır. Vatan bir milletin huzuru, evi, ekmeğidir. Zorlu koşullarda emanet edilen bu vatanı en iyi şekilde koruman hepimizin görevidir. Bayrak ise bir milletin şerefi, istiklal ve hürriyetinin sembolüdür. İstanbul’un fethinde Ulubatlı Hasan bayrağımızı surlara dikerek fethin ilk müjdesini vermiş, kendisi diktiği bayrağın dibinde şehit olmuştur. Müslümanlarla Bizanslılar arasında 629 yılında yapılan Mu’te savaşında İslam ordusunun kumandanı Hz. Zeyd idi. Peygamberimiz İslam ordusunu Medine’den uğurlarken sancağı kendi eliyle ordu kumandanı olan Zeyd’e teslim etmiş ve “Eğer şehit olursan sancağı Cafer alacak…” demişti.
Savaşta Zeyd şehit düşünce Peygamberimizin buyurduğu gibi sancağı Hz. Cafer almıştı. Savaş bütün şiddeti ile devam ederken bayrağı taşıyan Cafer’in sağ eli kesilince onu sol eline almış, o da kesilince iki kolu arasına alıp sım sıkı sarılmış, şehit oluncaya kadar yere düşürmemiştir. Bayrağa müslümanlıkta kutsal bir değer verilmiş, saygı duyulmuştur. Rengini şehitlerin kanından alan ay yıldızlı bayrağımız Türk milletinin istiklal ve hürriyetinin sembolüdür. Bayrak sadece bir kumaş parçası değildir. Bayrak milletimizin namus ve şerefinin nişanı olan manevi değeri çok yüksek bir varlıktır.
Bayrağı sevmek milletimizi sevmektir.
Bayrağa saygı göstermek milletimizin namus ve şerefine saygı göstermektir.
Ey şimdi süzgün, rüzgârlarda dalgalı;
Barışın güvercini, savaşın kartalı…
Yüksek yerlerde açan çiçeğim;
Senin altında doğdum,
Senin dibinde öleceğim.
Tarihim, şerefim, şiirim, her şeyim;
Yeryüzünde yer beğen
Nereye dikilmek istersen
Söyle, seni oraya dikeyim!
Arif Nihat Asya

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz