Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
İBRAHİM PEKBAY

“DAVAMIZ” NETLEŞTİ…

Bu haber 16 Kasım 2018 - 14:44 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.
“DAVAMIZ” NETLEŞTİ…

AKP, iktidara geldiği günden beri yazıyorum…

“Davamız” diyorlar, “Dava adamıyız” diyorlar ama altını doldurmuyorlardı. Ben de uygulamalardan yola çıkarak,  o tarihten beri “Dava”larının Cumhuriyet ve Atatürk karşıtlığı olduğunu, amaçlarının Osmanlı tarzına ve laik devlet ilkesinden uzaklaşmak olduğunu düşündüğümü ifade ediyorum…

Bugüne kadar bu düşüncemi doğrulayan o kadar çok uygulama oldu ki…

Hatta geçmişte Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 1995 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde yaptığı bir konuşmada şu ifadeleri kullanmıştı.; “Biz bu toplumun içinde yeni bir nizamı hakim kılmanın mücadelesi içindeyiz. Neydi o mücadele? Zamana ve zemine göre değişmeyen doğrunun iktidar olmasıdır. Bu mücadeleyi iktidara getirme noktasında eğer benim emir komuta merkezim bana papaz elbisesi giymen gerekiyor diyorsa yaparım dedim. Papaz elbisesi dahi giyerim. Bu var mı usulün içinde? Var tabii ki.”

Ve noktayı da şu ifadelerle koyuyor: “Çünkü bizim mücadelemiz, sıradan bir mücadele değil de onun için.”

İktidar olduğu günden bu yana  “…emir-komuta merkezi…” ne dediyse, onları uygulamaya başladığını düşünüyorum.

Ancak görüyoruz ki halkımızın % 51+ bölümü benim ve benim gibi düşünenlere katılmıyor. Katılmıyorlar bu da seçim sandıklarında çıkan sonuçlarla ortaya konuluyor.

Evet, “…emir-komuta zinciri…” içinde verdikleri “Mücadeleleri”ne karşılık, biz de karşı mücadelemizi sürdüreceğiz, yılmayacağız, pısmayacağız ve her türlü koşullarda karşı çıkacağız…

Eğer onlar bu mücadelede kazanır de biz kaybedersek, zaten bizi yok edecekler. Ama biz kazanır da onlar kaybederse, insani davranışlarımızı ortaya koyarak, bugüne kadar yaptıklarının sonuçlarını onlara göstereceğiz ki, ola ki pişmanlık duyarlar…

Her ne kadar onlarda henüz “Vatan” bilinci oluşmamışsa da, ya da “En son” oluşmuşsa da, “Bizim görüşümüzü yansıtmıyor” diyerek, MEB’de görev verdikleri kişilerin Danıştay’a yaptıkları itiraz dilekçesindeki ifadelerine itiraz etseler de, oraya oturttuklarına göre, mücadelenin bir parçasıdırlar.

Bakım Mehmet Akif Ersoy, “Vatan” konusunda istiklal marşında ne yazmış…

“Canı, cananı, bütün varımı alsın da Hüda (Allah),

Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda (Uzak kalmak).”

İşte biz, bu vatanı savunmak, kimselere vermemek için canımızı ortaya koyarak mücadeleye devam edeceğiz.

Size düşüncemle ilgili son kanıtı ortaya koyarak sonlandırmak istiyorum yazımı…

Bir Diyanet İşleri Başkanı…

O makam ki, Cumhuriyetten sonra geçen de yazdığım gibi, İslam dinini doğru öğrenmek ve uygulamak için Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulmuştur.

İşte o makamda oturan zat, yine yazdığım gibi o makamı hak etmediği gibi, uygulamasının tüm Türkiye’de tepki toplamasına karşılık, hala o makamda oturmaya devam etmektedir.

Son zamanlarda asık yüzü ile de olsa “Gazi Mustafa Kemal” söylemi ile adını anan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı, müptezel, inanlıktan nasibini almamış, İslam dininden bihaber iftiracı ve tescilli deli Fesliyi ziyaretini, AKP Sözcüsü Ömer Çelik aracılığı ile açıklama yaparak hak etmediği koltuğunda neden oturtulduğunu merak ettiğimi Ali Erbaş’ı şöyle savundu.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Hasta ziyaretinin ideolojisi olmaz. Diyanet İşleri Başkanımız hükümet ve Cumhurbaşkanımız tarafından takdir edilen bir ilim adamıdır” dedi.

Fesli deli Kadir’i de sarayında, dizinin dibinde oturtmuştu zaten…

Bu durumda, “Dava”ları ve neye hizmet etmeye çalıştıklarını da kanıtlamış oldular. Yani, “Dava”larının içini doldurdular.

Takdir, elbette milletindir ama, bizim takdirimiz bu yönde olmadığı için karşı koymaya devam edeceğiz.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA