Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
ÖMER FARUK KOTAY

DEVİR DAİM

Bu haber 18 Eylül 2018 - 12:19 'de eklendi ve 35 kez görüntülendi.
DEVİR DAİM

Abartılı konfor sevdamız yine baş gösterdi ki bir tatil dönemi sonrası yine sızım sızım sızlanmaya başladık.

Miskinliği çabucak kenara atamadık.

Tatille çalışma zamanı arasında sıkışıp kaldık. Yine zorlandık. Kendi adıma söylemeliyim ki çalar saatin sesini tatil sonrası duyduğumda bunun bir rüya olmasını içimden çok diledim. Tüy hafifliğinde bir yorganın, çarşafın arasında sıkışıp kaldığımı bir an hissettim.

Kaldırıp atmak, onu bir köşeye bırakmak zor geldi. “Babamla Oğlumun benim yüzümdeeeeennnn!” sahnesinden sonra bunun en duygusal sahne olduğunu şüphe etmeden sizlere söyleyebilirim. Çok acıklı değil mi? Güle oynaya gidiyorsunuz oflana puflana gerisin geriye dönmek için valiz topluyorsunuz. Açıkçası  birazda o anki konforunuzdan özgürlüğünüzden taviz veremiyorsunuz.  Kim vermek ister ki? Her daim şortla, parmak arası bir terlikle, eşofmanla gezinmek varken, onun size verdiği rahatlık, tarif edilemez öz güven hissi varken kim bir anda böylesi bir kasvete bürünür, yoğunluğa kendini atar ki? Zamansız olmayı hedeflerken bir anlığına bile olsa bunu başarmışken kim gerisin geriye tekrardan zaman tutar ki? Zaman tutmak akıl işi midir ki? Fikrimi soracak olursanız bence de değildir.

Açıkçası bende istemem. Ama istemek durumundayım.  İsteyip te yeniden başlamalıyım. İçimde yeni umutlar, yeni hedefler biriktirmeliyim.  Yeni tatil dönemi için çıkılmış bir yolda yeni hedeflerimi gerçekleştirip zaferin tadına doyasıya tekrar varmalıyım.

Ben tatili asıl o zaman yaşarım. Zamansızlığın kıymeti için yeniden keşfe çıkarım. Ben aslında devir daimle hayatıma anlam katarım. Hayal kurar yeniden umutlarımın altını yakar heyecanımı harlarım. Bir demli çay eşiğinde derin nefes alır düşlerimi gökyüzüne bırakırım.  Ben zıtlıkların uyumunda ki dengede varım.

Ne tatilin abartılı süslü dünyasında konforunda varım ne de çok çalışıp ta yorgunlukta boğulmaya razıyım. Ben her iki tarafında hayatta dengede durmasından tarafım. Biraz konforun, tatilin tadına varmak biraz da çalışmak arzusundayım.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA