BEŞİKTAŞ’TA İLK HEDEF DENİZ TÜRÜÇ VE  GÜRAY VURAL

BEŞİKTAŞ’TA İLK HEDEF DENİZ TÜRÜÇ VE GÜRAY VURAL

BAKAN ÖZHASEKİ MHP İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

BAKAN ÖZHASEKİ MHP İL BAŞKANLIĞINI ZİYARET ETTİ

YILMAZ KARACA: YEREL BASINA “CANSUYU” ZAMMI ONAYLANDI

YILMAZ KARACA: YEREL BASINA “CANSUYU” ZAMMI ONAYLANDI

SGK VE VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NDAN KTO ZİYARETİ

SGK VE VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NDAN KTO ZİYARETİ

DEVELİ’NİN ÖRNEK MUHTARI YİNE İŞ BAŞINDA

DEVELİ’NİN ÖRNEK MUHTARI YİNE İŞ BAŞINDA

DİŞ HEKİMLER ODASINDAN 8 MART MESAJI
DİŞ HEKİMLER ODASINDAN 8 MART MESAJI

Kayseri (Kırşehir, Nevşehir, Niğde) Dişhekimleri Odası Başkan Yardımcısı TDB Kadın Komisyonu Üyesi Dişhekimi Tülay Tacettinoğlu, yazılı bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi: Kadınlar toplumun gelecekteki kaderini belirleyenlerdir. İleride, toplum içinde sorumluluk yüklenecek bireylerin ilk eğitimleri annede başlar. Annenin şefkati ve fedakârlığı aile fertlerinde her zaman olumlu etki yapar. Toplum içindeki kadınlarımız çok farklı sorumluluklarla […]

Kayseri (Kırşehir, Nevşehir, Niğde) Dişhekimleri Odası Başkan Yardımcısı TDB Kadın Komisyonu Üyesi Dişhekimi Tülay Tacettinoğlu, yazılı bir açıklama yaparak şu ifadelere yer verdi:
Kadınlar toplumun gelecekteki kaderini belirleyenlerdir. İleride, toplum içinde sorumluluk yüklenecek bireylerin ilk eğitimleri annede başlar. Annenin şefkati ve fedakârlığı aile fertlerinde her zaman olumlu etki yapar.
Toplum içindeki kadınlarımız çok farklı sorumluluklarla baş edebilme çabasındadır. Özellikle kırsal yerleşimden kentsel yerleşime geçiş dönemlerinde, kadınlar sosyal hayatın içinde daha da kendilerini gösterebilme çabasına girmişlerdir. Meslek edinme, ekonomik özgürlük için çalışmaları ve evde aile, çocukların yetiştirilmesi kadınları daha da fedakâr hale sokmuştur.
Artık gerek siyasi gerekse sosyal aktiviteler içerisinde kadınlarımızı da görüyoruz. Ancak oran olarak yetersiz kalmaktadır. Toplum içerisinde zor durumda olup ta sessiz kalan kadınlarımız bulunmaktadır. Bunların sesi olma çabasını göstermek bizlere düşüyor. Özellikle her türlü şiddet, taciz, tecavüz ve öldürülmeler…
Bu durunlar insani duygular taşıyan herkesin içini acıtmakta. Yapılan olumsuz hareketler için her ne sebep gösterilirse gösterilsin kabul edilemez. Gerek toplum gerek se kanunlarımız daha da duyarlı olmalıdır. Caydırıcı cezalar acilen uygulanır hale getirilmelidir. Kadınlardaki duygusal ve bedensel travmalar acilen tedavi edilmelidir. Kadınlarımızın sağlığı, toplumun sağlığı demektir.
Ticari etkinliklerde de kadınların meta gibi kullanılmaları ise ayrıca can yakıcıdır. Reklamlarda, dizilerde ve basının birçok dalında tüketici, aciz ve zavallı gibi gösterilmesi büyük ayıptır.
Kadına yönelik her türlü itibarsızlaştırmayı şiddetle kınıyorum. Sorunsuz ve refah içerisinde güzel günlerin Kadınlarımız olması dileğiyle “8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ “nü kutluyorum. (Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz