Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

DİYANETTEN İKİ ÖNEMLİ ETKİNLİK

Bu haber 12 Eylül 2018 - 15:31 'de eklendi ve 19 kez görüntülendi.
DİYANETTEN İKİ ÖNEMLİ ETKİNLİK

Başkan Çelik, Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi’nin hazırladığı yardım tırlarının uğurlanışı nedeniyle düzenlenen törene katıldı.

Türkiye Diyanet Vakfı Kayseri Şubesi, Suriye’de yaraların sarılması için hayırseverlerimizin katkısıyla toplanan 10 tır dolusu gıda ve ihtiyaç malzemesini bölgeye gönderdi. Yardım malzemelerinin uğurlanışı nedeniyle düzenlenen törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri ve Kayserililerin ihtiyaç sahibi olan herkese el uzattığını söyledi.

Muhtelif gıda ve ihtiyaç malzemelerinden oluşan 10 tır dolusu yardım malzemelerinin Suriye’ye gönderilişi nedeniyle Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi önünde düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra Vali Süleyman Kamçı, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Selim Argun ve İl Müftüsü Şahin Güven de katıldı.

Törende bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri’nin en büyük değerinin gönlü zengin, hayırsever insanları olduğunu söyledi. Gerek şehir içi gerek yurt içi gerekse yurt dışında nerde ihtiyacı olan varsa Kayseri ve Kayserililerin orada olduğunu vurgulayan Başkan Çelik, yardımseverliğin Kayseri’de bir kültür haline geldiğini belirtti. Ensar-muhacir ilişkisinin de Kayseri’nin bir kültürü olduğunu ifade eden Başkan Çelik, “Balkanlardan gelen muhacirler, Kafkasya’dan gelen Çerkesler, Doğu Türkistan’dan gelen Uygurlar artık ev sahibi oldular ve onlarla birlikte 70 binden fazla Suriyeliye ev sahipliği yapıyoruz. Hiç birini aç ve açıkta bırakmıyoruz. Bu da gönlü zengin iş adamlarımız sayesinde oluyor. Tüm hayırseverlerimize ve başta İl Müftümüz olmak üzere yardım tırlarının organizesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra 10 tır dolusu yardım malzemesi ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Suriye’ye uğurlandı.

“MANEN DE GÜÇLÜ OLMALIYIZ”

Kayseri İl Müftülüğü tarafından 202 erkek öğrenci için Hafızlık İcazet Merasimi gerçekleştirildi. Törene katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, maddi yönden güçlü olmanın önemli olduğunu; ancak manen de güçlü olmamız gerektiğini belirtti.

Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Hafızlık İcazet Merasimi’ne Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in yanı sıra Vali Süleyman Kamçı, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Selim Argun, İl Müftüsü Şahin Güven, hafız olan öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, maddi yönden güçlü olmanın ve kalkınmışlığın çok önemli olduğunu; ancak manevi gücün de unutulmaması gerektiğini söyledi. Manevi gücün çok daha önemli olduğunu ifade eden Başkan Çelik, Kayseri’nin bu anlamda çok önemli değerler yetiştirdiğini ve bu nedenle de Makarr ı Ulema (Alimler Şehri) olarak anıldığını belirtti.

Konuşmasında Kuran-ı Kerim’in okunması ve anlaşılması üzerinde de duran Başkan Çelik, İl Müftülüğümüz ile Kuran-ı Kerim’in anlaşılması ve yaşanılması için bir dizi çalışma yapıyoruz. KAYMEK’lerde Kuran-ı Kerim ve Değerler Eğitimi dersleri veriyoruz. Gençlerimizi manevi yönden doyurmaz isek farklı yönlere gidebilirler. Bunu yapmadığımız takdirde malum yapılar imam, hocaefendi, hizmet, cemaat gibi değerli kavramları kullanarak gençlerimizi bu ülkeye kurşun sıkacak terörist olarak yetiştirebiliyorlar. Bu nedenle şehri imar ederken insanımızı ihmal etmemek için çalışıyor ve her kurumla gayret gösteriyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından Hafızlık İcazet Merasimi yapıldı ve 202 öğrenci hafızlık icazetini aldı. (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA