Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

DOĞA DOSTU KARAOĞLU, SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

Bu haber 25 Mart 2019 - 11:36 'de eklendi ve 17 kez görüntülendi.
DOĞA DOSTU KARAOĞLU, SOKAK HAYVANLARINI UNUTMADI

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, doğanın korunmasını sağlayan her etkinliğe katıldığına dikkat çekerek, “Yaz aylarında işime bisikletle gidip geliyorum. Çünkü araçlardan sızan egzoz gazının hem doğaya, hem de tüm canlılara verdiği zararı azaltmak zorundayız ve sağlık açısından da spor.” dedi.

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu, pazar sabah 09’da evinden bisikletiyle çıkarak başladı güne.

Kayseri Hayvan Hakları Koruma Derneği (KAYHAKDER) ve Kayseri Bisikletliler Derneği tarafından sokak hayvanları için organize edilen, “Patiler için pedalla” etkinliğine eşi Dr. Sinan Karaoğlu ile birlikte katılan doğa dostu Dr. Sema Karaoğlu, sokak hayvanlarına dikkat çeken etkinliğin startını verdi. Yüzlerce bisikletlinin katıldığı etkinlikte Dr. Karaoğlu, sokak hayvanlarının aç kalmaması için önceden belirlenen beslenme noktalarına mama ve su bıraktı. Karaoğlu ayrıca, bisiklet yollarının eksikliğini acilen giderilmesini hatırlattı. 

Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Melikgazi Belediye Başkan Adayı Dr. Sema Karaoğlu,  Yıldırım Beyazıt mahallesindeki kahvehane toplantısına da katıldı. Burada halkın sorunlarını dinleyen Dr. Karaoğlu, güzel bir Melikgazi’de yaşama sözü verdi.

Avşar Elleri Derneği’nin açılış törenine de katılan Dr. Karaoğlu, Melikgazi’de yaşayan herkesin öz kültürünü unutmadan yaşayacaklarını ve hiçbir kültürel çatışma yaşanmayacağını söyledi.

Doğayı ve doğal yaşamayı çok sevdiğini hatırlatan Dr. Sema Karaoğlu, “Hava koşullarına göre işime bisikletle gidip geliyorum. Çünkü araçlardan sızan egzoz gazının hem doğaya, hem de tüm canlılara verdiği zararı azaltmak zorundayız. Yapılan bu etkinliğin öneminin çok iyi büyük olduğunun farkındayım. Bu etkinliği düzenleyen KAYHAKDER ve Kayseri Bisikletliler Derneği’nin Başkanı, Yönetimi, gönüllüleri ve tüm katılımcılara sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Doğayı sevmek ve korumak zorundayız. Doğadaki tüm canlılara sahip çıkmak zorundayız. Biz insanlar doğanın bir parçası olarak seçim gibi, bir yöneticiyi seçmek gibi telaşlarla değil, doğayı öncelik alan telaşlara kapılmalıyız. Örneğin sokakta yaşayan bir hayvanın özellikle kar yağdığında ne yiyip içtiğini bilmiyoruz! Sokağımızda gördüğümüz hayvandan rahatsızlık duyuyoruz! Sokakta yaşayan hayvan insana zaten alışmış demektir. Çünkü sokakta yalnız değiliz. Sokakta insan, kedi ve köpek birde ağaçları buluruz. Başka canlıya rastlayamayız. Melikgazi’yi doğada ve yaşamda her şeyin farkında olacak bir ilçeye dönüştüreceğiz. Yemek atıklarını bırakmak için sokaklarda uygun noktalar belirleyeceğiz ve halkımızın yemeklerini çöpe değil, sokaktaki diğer dostlarımızla paylaşmalarını sağlayacağız. Sokaktaki dostumuz olan hayvanları aşılayacağız ve birlikte yaşayacağız.” diye konuştu. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA