googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
ÖMER FARUK KOTAY

DÖRT DÖRTLÜK

Bu haber 23 Ekim 2018 - 11:23 'de eklendi ve kez görüntülendi.
DÖRT DÖRTLÜK

Gönül ister ki hep devam etsin ama bitti.

Tüm güzel şeylerin sonunun geldiği gibi Kayseri Kitap Fuarının da bu sene için konuşuyorum sonu geldi. Gerçekten inanılmazdı. Sizlere hiç tartışmasız bir şekilde diyebilirim ki ufkum açıldı.

Öncelikle her okura hitap etmesi ve her görüşe yer verebilmesi bakımından fuarımızın gayet ilgi çekici ve göz dolduran bir yanı vardı. Belli ki “Aman canım oldu da bitti maşallah” diyerek yapılmamıştı. Konferans süreleri ve imza saatleri dâhil her şey en ince ayrıntısına kadar ayarlanmıştı. Ayrıca katılımcıların konferans konuşmalarının da gayet akıcı olduğunu sizlere söylemek isterim. Zaten dinleyiciyi de içine alan dinleyiciyle beraber yürüyen konferans konuşmalarının durağan olduğunu söylemek anlamsız bir yaklaşım, acımasız bir bakış açısı ve dahası büyük bir yalan olurdu.

Hele ki Cuma günü gittiğimde ilk ve ortaokul öğrencilerinin de orada olduğunu görmek beni ziyadesiyle memnun etti. “Bizde hala umut var ”dedirtti.   “Ağaç yaşken eğilir” sözü bir an olsun aklıma geldi. Fuarda ki çocuk sesleri şüphesiz benim gibi düşünen herkesi memnun etti. Yazmaya meraklı, yazarlık konusunda ilerlemeye çalışan her bireye ise katılımcılar yaptığı konuşmaların satır aralarında destek verdi. İnceden inceye bu yola girmek isteyen arkadaşlara katılımcı yazarlarımız tarafından yol gösterildi. Bende o sıralarda ne kaparsam kar anlayışı içerisinde tüm bunları dikkatle takip etmeyi tabi ki ihmal etmedim. Engelli kardeşlerimizin rahatını düşünen Kayseri Büyükşehir Belediyesi görevlilerinin de onlar adına can siper hane koşuşturmaları da yine gözlerimden kaçmadı. Bir konferans sırasında yanımda duran tekerlekli sandalyeli bir arkadaşımıza Kayseri Büyükşehir Belediyesinden bir görevlinin usulca yanına yaklaşıp “Herhangi bir yardıma ihtiyaç duymanız halinde bizden yardım istemeniz yeterli olacaktır.” Dediğini kulaklarımla duydum ve çok etkilendim. Engelli kardeşlerimizin de Kayseri 2. Kitap Fuarın da düşünülmesi bizi çok memnun etti. İşte yapılan bir işi ciddiye almanın örneğini Kayseri Büyükşehir Belediyesi bu yılda bize gösterdi.

Fuara katılıp şehrimizi şenlendirip bilgi ve deneyimlerini bizlerle paylaşan yazarlarımıza, fuarda görev yapan yetkililerimize Tabi ki bu gelenekselleşen kitap fuarını düzenleyen Kayseri Büyükşehir Belediyemize gerçekten çok teşekkür ediyorum.

Bu tarz etkinliklerin devamını gerek şehrimizin marka değerinin yükselmesi adına gerek kitap okur sayımızın atması adına, kültür seviyemizin her geçen gün biraz daha üst seviyelere taşınması adına her zaman destekliyorum.

Bu gibi organizasyonları gururla takip edeceğimin de sözünü bu yazı üzerinden bir kez daha veriyorum.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER