Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

DUMA VE NALCHİKLİ İŞ ADAMLARI OSB’DE

Bu haber 14 Ocak 2019 - 11:57 'de eklendi ve 83 kez görüntülendi.
DUMA VE NALCHİKLİ İŞ ADAMLARI OSB’DE

Rusya Federasyonu üst meclisi Dumanın Dış İlişkilerden sorumlu Başkan Yardımcısı Sami Yıldırım, Kabartay- Balkar Cumhuriyeti başkenti kardeş şehir Nalchik ten İşadamı ve Yatırımlardan Sorumlu eski Bakan Haziz Bekaldıev OSB’yi ziyaret etti. Ziyarette Duma Meclisi Dış İlişlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sami Yıldırım ” Rusya Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti arasında Ticari ve Ekonomik İşbirliği konusunda çalışmalarımız OSB ile birlikte sürmektedir. Bu kapsamda Rusya Federasyonunda yatırım yapmak, işbirlikleri oluşturmak amacıyla başta OSB Başkanı Tahir Nursaçan Başkanlığında bir gurup işadamını davet edeceğiz. Bu ilk ziyaret olacak. Duma Meclisinde işadamlarımız ile özel bir toplantı yapılacak. Bu ziyaretler periyodik olarak karşılıklı devam edecek. Rusya Federasyonu ile Türkiye Cumhuriyetinin önümüzdeki dönemde ekonomik ve stratejik ortaklığının gelişerek büyüyeceğine inancımız tamdır.” dedi. Yıldırım ayrıca ” Yaklaşık 30 yıldır Rusya da işadamı olarak yaşamaktayım. Kayseri doğumlu olmam nedeniyle doğduğum topraklara vefa borçluyum bu nedenle ilk temaslarımızı Kayseri den başlattık. Başkan Nursaçan beyin gayretli çalışmalarını takdirle takip ediyoruz. OSB nin göstermiş olduğu yakın ilgiye teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyarette bulunan Kabartay- Balkar eski Yatırımlardan Sorumlu Bakanı ve İşadamı Haziz Bekaldiev ise ” Kayseri ile Nalchik arasında imzalanan Kardeş Şehir protokolü gereği kültürel ve ekonomik işbirliği imkânlarının araştırmalarında bulunmak üzere burada bulunmaktayım. Kayseri Organize Sanayi beni gerçekten etkiledi. Birlikte yapılacak birçok iş ve imkân mevcut. Duma temsilcisi Sayın Yıldırım’ın daveti ile Kayseri ziyaretine katıldım. Nursaçan’ın ilgi ve alakasına da ayrıca teşekkür ediyorum ” dedi. Bekaldiev ayrıca ” Kayseri ve Nalchik arasında imzalanan Kardeş Şehir Protokolünün mimarı olan Sayın Tamer Kaplan ile iki şehir dolayısı ile iki ülke arasındaki yakınlaşmada gösterdiği gayretleri yakinen biliyorum. Bu çalışmalar birlikte gelişerek devam edeceğine inanıyorum ayrıca Kaplan’ın Duma Meclisi Türkiye Koordinatörü olarakta çalışıyor olması göstermiş olduğu gayretlerin önemli bir sonucu olduğuna inanıyorum. Bireysel gayretlerin her iki ülke yetkilileri tarafından takdir edildiğini önümüzdeki dönemde de her iki ülke lehine kazanımlar sağlayacağını düşünüyorum. Duma ya gelecek değerli işadamlarımızı Kabartay- Balkar da görmek bizleri mutlu edecektir” dedi.

Rus iş adamların ziyaretlerinden memnun kalan OSB Başkanı Tahir Nursaçan ise ” Rusya ile Türkiye arasında ekonomik ve siyasi yakınlaşma Türk işadamları ve yatırımcılar açısından oldukça heyecan verici. Duma temsilcisi Sami Yıldırım’ ın Kayseri doğumlu olması ve ilk çalışmaları için Kayseri’yi tercih etmesi bizleri de mutlu etti. Doğduğu topraklara vefa gösterdi. İnşallah OSB olarak iki ülke yakınlaşması ve işbirliği konusunda katkı sağlarız. Önümüzdeki günlerde bir gurup işadamı ile Duma’yı ziyaret edeceğiz. İşadamlarımız için sağlanacak kolaylıklar, işbirliği imkânları değerlendirilecek. Ayrıca Kabartay- Balkar temsilcisi Haziz Bekaldiev in de OSB yi ziyareti bizi ayrıca memnun etti” dedi. Ziyarette Başkan Nursaçan, Bekaldiev e Kur’an-ı Kerim hediye etti. (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA