Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
İHSAN GÖRÜCÜ

DÜŞÜNDÜREN SÖZLER

Bu haber 01 Mart 2019 - 11:00 'de eklendi ve 38 kez görüntülendi.
DÜŞÜNDÜREN SÖZLER

Türkiye’miz de kurulan ilk KUR’AN’I KERİM kanalı olan Birlik FM’in düzenlediği “Bölgemizde Neler Oluyor” konulu konferansın davetlisi ünlü yazar Abdurrahman Dilipak şehir tiyatrosunda bir konferans verdi ve konferansında çok çok önemli bölgesel ve küresel gelişmelere değinirken, geçmiş ve gelecekle ilgili düşündüren öngörülere konuşmasında yer verdi. Ünlü yazarın değindiği konuları şöyle özetleyebiliriz:

“Kimse kendisini kimsesiz, yalnız ve çaresiz sanmasın, insanlık tarih boyunca hiç kimse kuyudaki Yusuf kadar zavallı, kimsesiz ve çaresiz değildi, ama ne oldu olan oldu bildiğiniz gibi yüce Allah CC onu Mısıra sultan yaptı. Dolayısıyla sınanma, sınava çekilme mahiyetindeki zahmet, zorluk ve uğradığımız haksızlıkları abartmayalım ve pes etmeyelim.

Allah acımasız, zalim ve dahi zülm ile muamele eden, haksızlığa mebni sistem kuranlara asla merhamet etmez, etmeyecektir. Gelinine zulmeden kaynanaya, kocasına ihanet eden kadına, karısına zulmeden kocaya, patronundan değişik şekillerde çalan verimsiz işçiye, işçisinin hakkını alnının teri kurumadan vermeyen kapitaliste kısaca zülmedenlere asla yarım etmeyecektir ve mazlumların hakkını adli ilahisiyle bir şekilde çıkaracaktır.

Safa ile Mervede bir kadının izinden koşarsınız, peygamberlere denk bir kadının. Hangi erkek Hz. Asiyeden üstündür üç peygamber büyüttü. Biz kendimiz olalım yeter çünkü bizler veresetül enbiyayız. Allahın kolaylaştırdığı bir işten kolay yoktur. Bu cümledendir yüce Allah koskoca denizi yarar ve sevdiği kullarını çıplak ayakla denizden geçirir. Çölün ortasına çaresiz açlıktan ölecek dediğiniz insanlara, sevdiği mümin kullarına kudret helvası indirir. Kimi zaman arttırarak, kimi zaman dozajını düşürerek, eksilterek imtihana çeker,Yusufu yedi yıl Mısır zindanlarında yatırarak eğitti. Başımıza gelen imtihanlarla pişecek ve tarihin, coğrafyanın yaşayan başröl aktörü olacağız.

Başımıza gelen musibetler konusunda şeytanı ve şeytanın askerlerini suçlamayınız kendi pis nefsi emmarenizi suçlayınız. Değişmesi gereken kendimiziz, kendini değiştirip sıratı müstakime gelmediğimiz sürece Asla Allah bize yardımını indirmeyecektir..Zira bizler Allahın ipini bıraktık, dolayısıyla Allahın yardımı da bizi terk etti. Kendinizi değiştirip yola girmediğiniz doğru ve adil yaşamadığınız sürece başınızdaki yöneticileri değiştirseniz de değişen bir şey olmayacaktır. Yapmanız gereken hidayet yoluna girmektir. Bölgemizi anlatacağım ama biz sadece bölgemizden değil tüm Allahın arzından mesülüz küresel dünya da hakkı hakikati ve adalet ikame etmek, etmeye çalışmaktır emrolunduğumuz.

İki asırdır müslümanlar Allahın kendilerine emir buyurduğunu tatbik etmiyor, görevini yapmıyorlar İsraili Amerikayı suçlamak çözüm değil sadece kendi kendini kandırarak zaman kaybetmek, heva i nefsine uymanın başka şeklidir. Allah CC dilerse dini bir çocuklar hakim kılar. Kurandaki Talut, Calut ve Davut kıssasını derinlemesine tefekkür edip ders çıkarın. Müslümanlar imanın özünden uzaklaşmış “MÜSLÜMANCILIK” oynuyor. İlk kafir ırçıdır, en büyük günah ırkçılıktır. Ben sadece bölgemin, ırkımın değil yeryüzündeki bütün mazlum garibanların, çeresizlerin, fakir garip gurebanın tamamının ızdırabını dindirmekten mesülüm sadece Suriyelilerin, Arakanlıların değil. Allahın ipine sımsıkı yapışacağız rızasında uygun siyasi, ekonomik sosyal uygulamalar yapacağız.

Yeryüzünde hürriyet, yeryüzünde barış, yeryüzünda huzur istiyoruz müslümanlar olarak. Dünya müslümanlarının üçte ikisi Hindistanda yaşıyor. Fetto ve hempaları AMERİKANO bir din icat edeceklerdi Allah C.C. tuzaklarını 15 Temmuzla bozdu. Yeni bir dünya kuracaklardı ve kuracakları bu yeni dinin ve dünyanın ruhani başkenti İstanbul, siyasi başşehri Ankara ve Adanamızıda başka bilmem hangi şeyin başkenti yapacaklardı ki hainane bütün tuzakları bozan yüce Allah başlarına geçirdi tuzaklarını. Amerika ve kilise dinini verirsen dininden vazgeçersen parayı basıyor, yardım adı altında senin dinini satın alıyor. Ve bütün bu hainane işleri NATO kanalıyla değişik kisvelere büründürerek çeviriyor.” diye konferansına devam etti. konferansın sonunda ülkemiz ve dünyada gelişen olaylarla alakalı sorunlarla ilgili tatminkar cevaplar veren yazar Abdurrahman Dilipak konferansını ayakta sundu.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER