Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
ÖMER FARUK KOTAY

EDEBİYAT SANATI 3

Bu haber 09 Temmuz 2019 - 11:18 'de eklendi ve 59 kez görüntülendi.
EDEBİYAT SANATI 3

Geçenlerde hatırlarsanız yazın sanatının felsefi ve ticari yönlerini bir güzel konuşup üzerine bir hayli kafa yormuştuk.

Sıra geldi arkası yarın deyip bir küçük virgül koyup haftaya sarkıttığımız yazın sanatının hobi yönünü irdeleyip konuşmaya hep merak etmişimdir insanoğlu yazın sanatını yıllardan beri kendisine neden hobi edinir?

Bir sürü hobi varken insanoğlu neden seçimini yazın sanatında kullanıverir?

Esasen konunun sırrı tamda bu sorduğumuz soruların altında yatıvermektedir.

Bana soracak olursanız bu sorulara tek bir cevap aramayın derim.

Çünkü bu soruların yeryüzünde bir değil birçok cevaplarının bulunduğunu sizlere şüphe etmeden söyleyebilirim.

Bu üzerinde durduğumuz sorularla ilgili aklıma gelen cevapları şöyle bir sıralayacak olursam ilki tabi ki yazın sanatının düşük maliyet içermesi ve anında insanoğlu tarafından talep edilebilir olması olacaktır.

İkincisi ise “Edebiyat serseriliği de içinde barındıran bir terbiyedir.” ilkesini baz alıp şöyle bir mantık yürüttüğümde yazın sanatının insanoğluna gerekli esnekliği ve rahatlığı belli bir diplin içinde sağlaması olacaktır.

Tabi birde düşündüğüm bu cevaplar arasında şüphesiz insanoğlunun bir şeyleri anlatma, paylaşma, konuşma  ihtiyacı da yer alacaktır.

Sırf bu sebepten olsa gerek yazın sanatını hobi edinmiş inanlar genellikle günlük tutup bu ihtiyaçlarını bir kalem bir defter yardımıyla rutin bir düzen eşliğinde karşılarlar.

Yine başka bir taraftan sadece kültür düzeyini artırmak, bilgi edinmek adına yazın sanatını hobi edinenlerimizin de var olduğu yadsınamaz bir gerçektir.

Bazen en ufak hayallerinin dahi kurulabilmesi için insanoğlu yazın sanatını kendine  hobi edinebilir.

Veyahut zaman doldurmak için dahi yazın sanatını hobi edinip hayatında kullanma yoluna gidebilir.

Daha birçok cevap var ama benim aklıma gelenler şimdilik bunlar ya sizinkiler neler?

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER