YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

EEE… BİZ NE DEDİK Kİ?
  • İBRAHİMPEKBAY
    • İBRAHİM PEKBAY
    • ibrahimpekbay@kayserihakimiyet2000.com
    • 13 Kasım 2017 - 13:04:51

Öyle birden bir tak diye emredilince, şak diye Atatürk ilkelerine bağlanılamıyor. Hele, çıkarlar doğrultusunda, amaca ulaşılana kadar papaz elbisesi gibi Atatürk ilkelerine sahip çıkma elbisesi de giyilemiyor. Mesele, “Özde” ve “Özünde” olmalı…

İktidar çığırtkanı gazete ve gazeteciler var…

Onların birinci görevi, kendi düşüncelerini ortaya koymak değil, iktidarın dümen suyunda, iktidarın düşüncelerini, aldıkları talimat doğrultusunda gazetelerine yansıtmaktır. Sanırlar ki bu yolla toplumun tümünü etki altına alacaklar ve iktidarın devamına katkıda bulunacaklar.

Olmuyor, dökme suyla değirmenin dönmediği gibi, geleceğin korkusundan etkilenerek Atatürk ilkelerini ve düşüncelerini kabul etmek de mümkün olmuyor. İnandırıcı da olmuyor…

Bakın neden…

Bu iktidarın basın kalemşorlarından biri olan Rasim Ozan Kütahyalı denilen adam, köşesinde aktardığı düşüncelerini şöyle özetlemiş.

“Biz bu ülkenin ikinci devrimcileri 2010’lu yıllarda Erdoğan’ın liderliğinde önce Kemalizmi sonra Gülenizmi devirdik… Atatürk’ün liderliğindeki birinci devrimciler ise 1920’li yıllarda önce saltanatı sonra hilafeti devirdiler… Bu devrimleri sevin ya da sevmeyin bunların her ikisi de objektif ve bilimsel olarak bakıldığında siyasal devrimdir… Erdoğan devrimi zaten hiçbir zaman Atatürk’e karşı değildi ama şüphesiz Atatürk adına uydurulmuş Kemalizme karşıydı ve bu rejimi devirdi. Zaten bu yüzden son 10 senede yaşananın adı Erdoğan devrimidir…”

Yalanın kuyruklusu nasıl olur diye örnek isterseniz, işte böyle olur…

Atatürk’ü ve devrimlerini sadece saltanatı ve hilafeti kaldırmak olarak gören bir zihniyetin Atatürk ile barışık olması düşünülebilir mi?

Ama gördükleri bu ve saltanat ile hilafet özlemi içinde, Atatürk ve devrimlerini yok saymaya ve tekrar saltanat ve hilafet dönemine dönmeye çalışan zihniyet ile iktidarda olmaya çalışıyorlar.

Bütün karşı davranışları “Devrim” olarak sunarken, düşüncelerini de “…Zaten bu yüzden son 10 senede yaşananın adı Erdoğan devrimidir…” diyerek noktalıyorlar…

Daha da gülünç olan tarafı, düne kadar Fetullah Gülen’i göklere çıkaran bu kişi, utanmadan, sıkılmadan, yüzü bile kızarmadan “…Gülenizimi devirdik…” demez mi!…

Özetle şunu ifade etmek istiyorum…

Tüm yobazları ve Osmanlı aşıklarını bir araya getirseniz, Atatürk’ü ve düşüncelerini yok edemezsiniz. Bakın 10 Kasım’daki kabrinin görüntüsüne… Giderek daha bir coşku ile bağlılık… Dünyanın hiç bir ülkesinde, hiç bir liderine 79 sene sonra bile bu kadar inanmışlık görülmedi daha.

Şimdi bu sözümü çarpıtanlar olabilir, hiç bir inanmışlık, Allah’a ve Peygamberimize ve Kuran’a inanmışlığın seviyesine daha çıkmadı, çıkamaz, çıkamaz da.

Ama yandaşlar, birisini “…dünyadaki gölgesi…” olarak tanımlayabildi…

Bu da gösteriyor ki, sizden Türkiye’nin geleceğine yönelik bir fayda olmaz. Düşünceleriniz de bunun kanıtı olarak ortada…

Eeee… Biz de öyle dedik zaten…

Bu iktidarın, yalakaları ne kadar çalışırlarsa çalışsın, başarılı olması ve Türkiye’nin geleceğine faydası olması mümkün değildir.

Nokta, satır başı…

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz