ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NDA BAŞKAN ATEŞ GÜVEN TAZELEDİ

ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NDA BAŞKAN ATEŞ GÜVEN TAZELEDİ

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN ESKİ GÜNLER

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN ESKİ GÜNLER

TOMARZA”DA 1.707 m2 ARAZİ 1.115.500,00 TL REKOR BİR FİATA SATILDI

TOMARZA”DA 1.707 m2 ARAZİ 1.115.500,00 TL REKOR BİR FİATA SATILDI

BAŞKAN NALBANT; GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDE İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

BAŞKAN NALBANT; GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDE İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

DEZAVANTAJLI AİLELERE DESTEK PROJESİ

DEZAVANTAJLI AİLELERE DESTEK PROJESİ

EHİL OLMAZSA OLMAZ…

Demokratik parlamenter sistemde, halkın, egemenliğini nasıl kullanacağı anayasanın 6 maddesinde açıkça belirtilmiştir.

“VI. Egemenlik
MADDE 6- Egemenlik, kayıtsız şartsız Milletindir.
Türk Milleti, egemenliğini, Anayasanın koyduğu esaslara göre, yetkili organları eliyle kullanır.
Egemenliğin kullanılması, hiçbir surette hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakılamaz. Hiçbir kimse veya organ kaynağını Anayasadan almayan bir Devlet yetkisi kullanamaz.”

Devamında, yasama organı olan TBMM’nin de yan-sama yetkisini kullanma şekli açık ve net olarak belirlenmiştir.

“VII. Yasama yetkisi
MADDE 7- Yasama yetkisi Türk Milleti adına Türkiye Büyük Millet Meclisinindir. Bu yetki devredilemez.”

Elbette ki bu yetkiler kullanılırken, kullananların ehliyet sahibi olmaları istenir. Bu istek, aynı zamanda Allah emridir ve kuranda açıkça ifade edilmiştir.

Nisa Suresi 58. Ayette Yüce Allah şöyle buyuruyor: “Şu bir gerçek ki, Allah size emanetleri, onlara ehil olanlara vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğinizde adaletle hükmetmenizi emrediyor. Allah size bu şekilde ne güzel öğüt veriyor. Allah Semî’dir, çok iyi duyar; Basîr’dir, çok iyi görür.”

Hem ehil olacak, hem de adil olacak. Millet de kendisine ait olan yetkileri, kullanmaları için bu çaptaki ehil ve adil davranış göstereceğine inandığı kişilere verecek.

Ne var ki, “Adalet yürüyüşü” adı altında, gayet demokratik hak kullanarak Ankara’dan İstanbul’a doğru yürünürken, iktidarın “Yürütme” organına mensup kişiler beyanda bulunuyorlar.

Elbette bulunabilirler, bunda bir sakınca yok. Ancak ifadeleri o kadar sığ ve mantıktan yoksun ki, şaşırmamak elde değil.

İktidara geldikleri günden beri, cumhuriyetin tüm kazanımlarını sattılar. Para nereye gitti belli değil. Yol yaptık, köprü yaptık diyorlar, kabul yapıldı ama ülkenin borcu da bütün varlıkların satılmasına rağmen arttı. Özel sektöre yaptırdıkları ve dış borçlarla gerçekleşen yollardan, millet yararlansa da yararlanmasa da ücret ödüyor.

Ve…

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, bu şekilde yapılan yollarla övünürken kullandığı ifade aynen şu: “Biz yollar yapıyoruz. Yolları millet için yapıyoruz. Biz köprüler yapıyoruz ‘gönülleri birleştirelim’ diye. Biz yollar yapıyoruz ‘millet yürüsün’ diye. ‘Kemaliyeli yürüsün’ diye. ‘Erzincanlı yürüsün’ diye, ‘Malatyalı yürüsün’ diye. Yol yapıyoruz, ‘teröristler yürüsün’ diye değil. ‘Teröristleri kurtarmak için yürüyelim’ değil, ‘milleti kurtaralım’ diye yürüyoruz, yürümeye de devam edeceğiz inşallah.”

Elbette bu söz, Kılıçdaroğlu’nun “Adalet yürüyüşü” eylemine karşı söylenmiş söz. Ne var ki, milletin yarısını ve yürüyüşü destekleyen halkı da terörist kabul ettiğinin farkında değil…

Neden farkında değil biliyor musunuz?

Çünkü ehil kişi değil…

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Demokratik parlamenter sistemde, halkın, egemenliğini nasıl kullanacağı anayasanın 6 maddesinde açıkça belirtilmiştir. “VI. Egemenlik MADDE 6- Egemenlik, kayıtsız şartsız Milletindir. Türk Milleti, egemenliğini, Anayasanın koyduğu esaslara göre, yetkili organları eliyle kullanır. Egemenliğin kullanılması, hiçbir surette hiçbir kişiye, zümreye veya sınıfa bırakılamaz. Hiçbir kimse veya organ kaynağını Anayasadan almayan bir Devlet yetkisi kullanamaz.” Devamında, yasama organı […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz