Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

EK YERLEŞTİRME TERCİHLERİ BAŞLADI… NNYÜ 193 ÖĞRENCİ ALACAK

Bu haber 14 Eylül 2018 - 11:32 'de eklendi ve 21 kez görüntülendi.
EK YERLEŞTİRME TERCİHLERİ BAŞLADI… NNYÜ 193 ÖĞRENCİ ALACAK

Merkezi yerleştirmede üniversitelerin ön lisans ya da lisans programlarından birini tercih edip yerleşemeyen adaylar için ek yerleştirme tercihleri başladı. ÖSYM tarafından yapılacak ek yerleştirme ile Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’ne (NNYÜ) öğrenci alınacak.

ÖSYM tarafından açıklanan ve 14 Eylül Cuma günü başlayan Ek Yerleştirme tercih başvurularını adayların, www.osym.gov.tr internet adresi üzerinden bireysel olarak kendilerinin yapması gerekiyor.

NNYÜ Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, ÖSYM tarafından yapılacak ek yerleştirme ile ilgili yaptığı açıklamada Üniversitelerinin Psikoloji, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı, İktisat, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Beslenme ve Diyetetik ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümlerine toplam 193 öğrenci alınacağını ve bu öğrencilerden 162’sinin değişik oranlarda burslu olacağını ifade etti. Rektör Prof. Dr. Kerim Güney, Üniversitenin ek yerleştirme kontenjanları ve bursları ile ilgili detaylı bilgilerin Üniversitenin web sayfasında mevcut olduğunu kaydetti. (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA