HACILAR’DA10’UNCU BİLİM ATÖLYESİ AÇILDI

HACILAR’DA10’UNCU BİLİM ATÖLYESİ AÇILDI

ÇAĞAN AİLESİNİN EN ACI  GÜNÜ

ÇAĞAN AİLESİNİN EN ACI GÜNÜ

YİĞİT ASLAN’DAN YENİ TÜRKİYE REKORU

YİĞİT ASLAN’DAN YENİ TÜRKİYE REKORU

FURKAN AKÇAM, BALKAN 2.Sİ OLDU

FURKAN AKÇAM, BALKAN 2.Sİ OLDU

KOCASİNAN’DA MİNİK AŞÇILAR YETİŞİYOR

KOCASİNAN’DA MİNİK AŞÇILAR YETİŞİYOR

ELEKTRİK ÜRETEN BELEDİYE BİNASI 120 Kwp HİPRİT SİSTEM
ELEKTRİK ÜRETEN BELEDİYE BİNASI 120 Kwp HİPRİT SİSTEM

Referans Melikgazi Belediyesi’nin artık sadece hizmet değil aynı zamanda elektrik de üreteceğini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Belediye Hizmet Binası çatısında da güneş enerjisinden elektrik üretileceğini bunun güneş paneli döşeme çalışmalarına başlanıldığını söyledi. Çatı üstü güneş santralinin toplam 441 panelden oluştuğunu bildiren Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, bu güneş santralinden elde edilecek enerjinin Belediye Hizmet Binası […]

Referans Melikgazi Belediyesi’nin artık sadece hizmet değil aynı zamanda elektrik de üreteceğini belirten Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Belediye Hizmet Binası çatısında da güneş enerjisinden elektrik üretileceğini bunun güneş paneli döşeme çalışmalarına başlanıldığını söyledi.
Çatı üstü güneş santralinin toplam 441 panelden oluştuğunu bildiren Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, bu güneş santralinden elde edilecek enerjinin Belediye Hizmet Binası elektrik ihtiyacında kullanılacağını kaydetti.
Güneş enerji santralinin 3 yılda kendini amorti edeceğini yani inşaat maliyetini karşılayacağını ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç “Melikgazi Belediyesi olarak çağın enerji çağ olduğunu çok iyi biliyoruz. Çünkü artık tüm iş ve işlemler makine ile yapılmaktadır. Buna enerji tüketimi demektir. Hatta otomobiller ile elektrik enerji ile çalışmaktadır. Yine Kayseri de ilk elektrikli resmi otomobili biz aldık. Enerji tüketimi karşılamak için Türkiye’nin resmi kurum tarafından yapılan en büyük çatı üstü güneş panelinin Melikgazi Belediyesince gerçekleştirildi. Şimdi de belediyemiz hizmet binasının çatısına 441 panelden oluşan ve GES 120 KWP HİBRİT SİSTEM üzerine kurulacak olan güneş enerjisinden elektrik üreteceğiz. Bu çalışma Eylül ayı sonunda tamlanacaktır. Melikgazi Belediyesi artık sadece hizmet değil aynı zamanda elektrik de üretecektir.” dedi.
Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, hizmet binasında elektrik üretecek olan sistemin Eylül ayı içinde tamamlanacağını sözlerine ekledi. (Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz