Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ 15 EYLÜL 2018-14 EKİM  FAALİYETLERİ YAYINLANDI

Bu haber 20 Ekim 2018 - 12:25 'de eklendi ve 46 kez görüntülendi.
EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ 15 EYLÜL 2018-14 EKİM  FAALİYETLERİ YAYINLANDI

Kayseri Emniyet Müdürlüğü 15 Eylül 2018-14 Ekim  tarihleri arasındaki faaliyetlerini basın bülteni ile paylaştı.

İl Emniyet müdürü İbrahim Kulular yönetiminde başarılı çalışmaları ile göz dolduran Emniyet müdürlüğü kanunlara uymayanlara geçit vermiyor.

Buna göre;  15 Eylül 2018-14 Ekim 2018 Tarihleri Arasında  Asayiş Şube Müdürlüğü Faaliyetleri kapsamında Cinayet Büro Amirliği: (2)’sikasten öldürme, (1)’i silahla kasten yaralama, (1)’i 6136 SKM olayı olmak üzere işlem yapılan (4) olayda gözaltına alınan (8) şüpheliden(2)’situtuklandı.Olaylarda (3) adet tabanca, (3) adet av tüfeğiele geçirildi.

Gasp Büro Amirliği:(3)’ü yağma, (2)’sitehdit, (1)’i görevi yaptırmamak için direnme olayı olmak üzereişlem yapılan (6) olayda yakalanarak adli mercilere sevk edilen (14) şüpheliden, (3)’ü tutuklandı.

Ahlak Büro Amirliği:(1)’i kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, (4)’ü fuhşa teşvik aracılık veya zorlama, (4)’ükumar oynanması için yer ve imkân sağlama olmak üzere(9) olaya adli işlem,ayrıca (17) fuhuşolayına ise idari işlem yapıldı. Adli işlem yapılan olaylardan (9) şahıs, idari işlem yapılan olaylardan (36) şahıs yakalandı, şahıslardan (2)’si tutuklandı, ayrıca fuhuş yapıldığı tespit edilen (11) ev hakkında ilgili komisyonca kapatılma kararı verildi.

Hırsızlık Büro Amirliği:(17)’si ikametten hırsızlık, (35)’i işyerinden ve kurumdan hırsızlık, (7)’si otodan hırsızlık, (6)’sı açıktanhırsızlıkolayı, (1)’i güveni kötüye kullanma, (1)’i 6136 SKM, (1)’i resmi belgede sahtecilik olmak üzere işlem yapılan (68) olayda yakalanan (70) şahıstan (25)’i tutuklandı.

Oto Hırsızlık Büro Amirliği:(14)’ü oto hırsızlığı, (29)’u motosiklet hırsızlığı olmak üzere toplam (43) olay meydana geldi. İlimizden çalıntı (14) oto ve (17) motosikletbulunarak müştekilerine teslim edildi.Olaylar ile ilgili yakalanan (26) şahıstan (8)’itutuklandı.

Aranan Şahıslar Büro Amirliği:İlimizde haklarında çeşitli suçlardan dolayı yakalama ve UYAP aranması bulunan (565) şahıs yakalanarak adli mercilere sevk edildi. Yakalanan şahıslardan (196)’sı tutuklandı.

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği:(9)’udolandırıcılık,(1)’i yankesicilik olayıolmak üzere işlem yapılan (10) olayda yakalanan (16) şahıstan (5)’i tutuklandı.

Kayıp Şahıslar Büro Amirliği:Kayıp müracaatı alınan (75) şahıstan (69)’u bulundu. (6) kayıp şahsın arama çalışmalarına devam edilmektedir.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Faaliyetleri kapsamında ise; Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonlarda,“uyuşturucu madde ticareti yapmak”, ” uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak” suçlarından  (171) olayda (264) şahsa yasal işlem yapıldı.Haklarında işlem yapılan şahıslardan (26)’sı çıkarıldıkları Adli Makamlarca tutuklandı; (8)’iadli kontrol neticesi serbest kaldı.

“Uyuşturucu madde ticareti yapmak”, “uyuşturucu madde bulundurmak ve kullanmak” suçlarından aranan (38)şahıs yakalandı. Yakalanan şahıslardan(16)’sı çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı;(22)’si ifadelerinden sonra mahkemece salıverildi.

Yapılan operasyonlarda,(172,98)  gram esrar, (74,70) gram eroin, (920,92) gram metamfetamin, (361,68) gram sentetik kannobinoid (bonzai),(45) adet uyuşturucu/uyarıcı hap ele geçirildi.

01 Eylül 2018  – 30 Eylül 2018Tarihleri Arasında Trafik Faaliyetleri ise;

TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ: Müdürlüğümüz trafik ekiplerince ilimizde yapılan uygulamalarda, (34.089) araç kontrol edildi. Eksikliği görülen (14.372) araca trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildi. Alkollü araç kullanmaktan ve 100 Ceza Puanını doldurmaktan  (100) sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu. (466) araç çeşitli suçlardan trafikten men edildi. Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde(2)’si ölümlü, (247)’ si yaralanmalı ve (194)’ü maddi hasarlı olmak üzere toplam (443) adet trafik kazası meydana geldi. Kazalarda 2 vatandaşımız hayatını kaybederken (394) vatandaşımız ise yaralandı.

BÖLGE TRAFİK DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ: Trafik denetimlerinde kontrol edilen  (38.279) araçtan eksiği veya kural ihlali tespit edilen (8.927) araca trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildi. Alkollü araç kullanmaktan ve 100 Ceza Puanını doldurmaktan (14) sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu.(588) araç çeşitli suçlardan trafikten men edildi.

Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde (1)’i ölümlü,(36)’sı yaralanmalı ve (40)’ı maddi hasarlı olmak üzere toplam (78) adet trafik kazası meydana geldi. Kazalarda (1) vatandaşımız hayatını kaybetti, (79) vatandaşımız ise yaralandı.

İLÇE MERKEZLERİ: İlçe Merkezlerinde  (6.919) araç kontrol edildi, eksiği ve kural ihlali tespit edilen (1.122) araca trafik idari para cezası karar tutanağı tanzim edildi, Alkollü araç kullanmaktan ve 100 Ceza Puanını doldurmaktan (22) sürücünün sürücü belgesine geçici olarak el konuldu.(84) araç çeşitli suçlardan trafikten men edildi. Sorumluluk alanında, belirtilen dönem içerisinde(30)’u yaralanmalı ve (19)’u maddi hasarlı olmak üzere toplam (49) kaza meydana geldi. Kazalarda(67) vatandaşımız yaralandı.

Yine aynı tarihler arasında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü Faaliyetleri kapsamında;TDP Şube Müdürlüğünce;ÇOGEP “Genç Bakışlar Mutlu Yüzler”, Hayalimdeki Gelinliği Dikiyorum, Herkesin Bir İşi Olsun, Bir Kalbe Dokunuş,Silah Atmayalım Yaşamları Karartmayalım, Pencerem Kapım Güvenli Yapım, Sıcak Yuvam, Dilenciliği Meslek Edindirmeyelim, Telefonla Dolandırıcılık Mağduru Olmayalım, Öğrencilerimiz Geleceğimiz, Trafikte Eğitimli Çocuklar, İpeksi Dokunuş ile Sokaktan Madalyaya Uzanan Eller, Emniyetle Engelsiz Yarınlar, Emniyetten Eğitime Bilgisayar Desteği ve At Çiftliği Proje faaliyetleri ile TDP genel faaliyet ve çalışmaları yürütülmüştür.

Yürütülen TDP genel faaliyet ve çalışmalarında; site ve apartman sakinlerine yönelik 11 huzur toplantısı, öğrencilere yönelik 26 bilgilendirme toplantısı,özel güvenlik personeline yönelik 1 bilgilendirme toplantısı, resmi kurum ve kuruluşlara yönelik 12bilgilendirme toplantısı,sivil toplum kuruluşlarına yönelik 5 bilgilendirme toplantısı, esnafa yönelik 13bilgilendirme toplantısı ve okul aile birliklerine yönelik 6 bilgilendirme toplantısı olmak üzere toplamda 74bilgilendirmetoplantısı düzenlenmiştir.

Hane, işyeri, okul, resmi kurum, özel kurum, umuma açık istirahat ve eğlence yerleri ile yüz yüze yapılan çalışmalar olmak üzere toplam 5.678bilgilendirmefaaliyeti yapılmış, 76 suç mağduru-destek ziyareti yapılmış,  sosyal desteğe ihtiyaç duyan çocuk ve gençlerimize yönelik 25sosyal etkinlik düzenlenmiş, nişan, düğün, işyeri açılışı ve taziye olmak üzere91sosyal etkinliğe katılım sağlanmış,engelli, sokak çocuğu, yaşlı ve yardıma muhtaç vatandaşlarımıza yönelik olarak da 221 sosyal yardım faaliyeti yapılmıştır.

Mahalle Polislerine sorumluluk bölgelerinde mahalle sakinlerince bildirilen sorunlarla ilgili olarak emniyet birimlerine 10bildirim ve ilgili belediyelere24bildirimolmak üzere toplamda 34 bildirimde bulunulmuştur.

2018 yılı ÇOGEP “Genç Bakışlar Mutlu Yüzler” Projesi kapsamında: Şehirde Birlikte Yaşama Kültürü Oluşturulması ve Okullarda Bilgilendirme Faaliyetleri ile ilgili olarak Hacivat Karagöz Gölge Oyunu okullarımızda öğrencilerin izlenimine sunulmaya başlanmıştır. Ayrıca Sanaldan Dünyadan Gerçek Hayata Hobi Bahçesi faaliyeti ile ilgili 9 Mayıs Çarşamba günü 40 öğrencinin katılım ile 500 adet fide hobi bahçesine ekilmiş olup öğrencilerle birlikte hobi bahçesi faaliyeti sona ermiştir. Hayvan Sevgisi Aşılama faaliyetlerine yönelik çalışmalarda; 8 farklı dezavantajlı gruba yönelik kahvaltı ve ata bindirme faaliyetlerimiz 01.10.2018 tarihi itibariyle sona ermiştir.  Rol Model Özendirme Faaliyeti kapsamında Erciyes Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü Okutmanı Ahmet Nedim KİLCİ tarafından 2 farklı tarihte toplam 1000 öğrenciye Çanakkale Ruhu konulu konferans düzenlenmiştir. Kültürel Ve Sosyal Amaçlı Gezi Organizasyonları faaliyetleri kapsamında 12 dış ilçeden 480 öğrencinin katılımıyla ilimizin tarihi ve kültürel yerlerinin gezilmesine başlanmıştır. Kısa süreli eğitimlerinin verilmesi faaliyeti kapsamında ÇOGEP Projesi ile ilgili 2 aylık süreyle Masa Tenisi Kursu verilmesine 4 okulumuzda başlanmıştır.

15 Eylül 2018 – 15 Ekim 2018tarihleri arasındaki TDP proje, genel faaliyet ve çalışmalarında toplam 23.473vatandaşımıza ulaşılmış ve 6.839adetbroşür, afiş, sticker vb. bilgilendirme ve bilinçlendirme materyalleri dağıtılmıştır.

Çocuk Şube Müdürlüğü Faaliyetleri olarak İlimizde ana caddelerde, kavşaklarda ve halkın yoğun olarak bulunduğu yerlerde mendil satan, araba camı silerek dilencilik yapan, yayaları ve sürücüleri taciz ederek para vermeye zorlayan, tartıcılık yapan ve kağıt toplayan çocuklara yönelik yapılan çalışmalar neticesinde tespit edilen (8) çocuğun ailesine, Türk Ceza Kanununun 233. maddesinde belirtilen “Aile Hukukundan Kaynaklanan Yükümlülüğün İhlali” suçundan, (6) çocuğun ailesine Türk Ceza Kanunu 229. maddesi: Çocukları, beden veya ruh bakımından kendini idare edemeyecek durumda bulunan kimseleri dilencilikte araç olarak kullanan kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Maddesine göre işlem yapılmış, (18) şahısa Kabahatler Kanunun ilgili maddesinden işlem yapılmıştır, ayrıca (18) yaşından büyük (2) şahsa Kabahatler Kanunun ilgili maddesinden işlem yapılmak üzere Zabıta Müdürlüğüne teslim edilmiştir. Toplumun huzur ve güvenliğini sağlamak amacıyla kamuoyunu rahatsız eden dilenciliği önleme çalışmaları devam etmektedir.

Vatandaşlarımızın mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, çocukların etkilenebileceği her türlü zararlı faktörlerden uzak tutulması, güvenli bir eğitim-öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanması amacıyla 24/09/2018 tarihinde “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Denetim Uygulaması” adı altında ilimiz merkezinde bulunan okul önleri ve çevreleri, okul çevrelerindeki park, bahçe, metruk binalar, alkol ve tütün satışı yapılan yerler, içkili yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve oyun salonları vb. yerlerde biri ülke genelinde olmak üzere uygulama yapılmıştır. (4210) kişi sorgulanmış, aranması olan (2) şahıs yakalanmıştır. (123) okul servis aracı/sivil araç denetlenmiş herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmamıştır. (57) tanesi internet ve playstation salonu olmak üzere (337) umuma açık işyeri/park bahçe/metruk bina kontrol edilmiştir.

Öğrenci ve gençlerimizin huzur ve güvenliğinin sağlaması amacıyla denetim kontrollerimiz sürekli olarak devam etmektedir. Kayseri adliyesinde Çocuk Suçları Soruşturma Bürosunda görevli Cumhuriyet Savcıları ile Çocuk Şube Müdürlüğünde görevli personeller tarafından 17-21 Eylül 2018 tarihleri arasında (29) personele ve 01-05 Ekim 2018 tarihleri arasında (27) personele olmak üzere İl Emniyet Müdürlüğümüz kadrosunda görev yapan toplam (56) personele yönelik Müdürlüğümüz ek hizmet binasında bulunan Şehit Polis Memuru Ahmet Geben Eğitim Salonunda “Çocuk Polisi Temel Eğitim Kursu” düzenlenmiştir.

Çocuk Şube Müdürlüğünde görevli personeller tarafından 24-27 Eylül 2018 tarihleri arasında (27) personele ve 08-12 Ekim 2018 tarihleri arasında (28) personele olmak üzere toplam İl Emniyet Müdürlüğümüz kadrosunda görev yapan (55) personele yönelik, Müdürlüğümüz ek hizmet binasında bulunan Şehit Polis Memuru Ahmet Geben Eğitim Salonunda “Çocuğun Cinsel İstismarının Soruşturulması Temel Eğitim Kursu” düzenlenmiştir.  (Kurum Haber)

 

 

 

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER