VATANDAŞI 1 MİLYON TL DOLANDIRAN ŞAHISLAR ÖZEL EKİPLER TARAFINDAN YAKALANDI

VATANDAŞI 1 MİLYON TL DOLANDIRAN ŞAHISLAR ÖZEL EKİPLER TARAFINDAN YAKALANDI

AGÜ SPOR, BOTAŞ DEPLASMANINDA KAZANDI:54-56

AGÜ SPOR, BOTAŞ DEPLASMANINDA KAZANDI:54-56

ANADOLU BAĞCILAR SPOR-KAYSERİ ERCİYESSPOR:3-0

ANADOLU BAĞCILAR SPOR-KAYSERİ ERCİYESSPOR:3-0

KEMAL TEKDEN: “GENÇLİK BİZİM GELECEĞİMİZDİR”

KEMAL TEKDEN: “GENÇLİK BİZİM GELECEĞİMİZDİR”

PTT’DEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL KAMPANYA

PTT’DEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL KAMPANYA

ENERJİ VERİMLİLİĞİ PROJESİ KAYSERİ TOPLANTISI

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, dünya üzerinde 7.1 milyar insanın 1.3 milyarının halen elektrik kullanmadığını söyleyerek, “28 tane AB ülkesi arasında doğalgazı en ucuz kullanan ülkeyiz” dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Ticaret Odası’nda düzenlenen ‘İl İl Enerji Verimliliği Projesi Kayseri Toplantısı’na katıldı. Yıldız burada yaptığı konuşmada, “Bir tasarruf bir harcama varsa mutlaka yanında onun verimli kullanılmasıyla alakalı konularda vardır. Dünyada enerji sektörüyle alakalı ciddi bir adaletsiz dağılım vardır. 7.1 milyar insanın 1.3 milyarlık kısmı hala elektrik kullanmamaktadır. 890 milyon nüfuslu Afrika’da kullanılan elektriğin 19 buçuk milyon nüfuslu New York’ta kullanılan kullanılan elektriğe denk olduğunu varsayarsak sıkıntı çok fazladır” dedi.
Yıldız, ayrıca “Türkiye’de 1.2 kilometrelik iletim ve dağıtım hattımızda elektriksiz herhangi bir yer bulunmamaktadır. Ruhsatsız yerlerde elektrik kullanımı hariç. Bu durum dağıtım şirketlerinin çokça başına gelmektedir. Türkiye’de enerji politikaları ve stratejileri olarak şu ana kadar yaptığımız işlemler doğalgaz ve petrol ülkesi olmamamıza rağmen doğalgazı 28 tane Avrupa ülkesi arasında en ucuz kullanan ülkeyiz. Sanayicimizde tüccarımız da halkımızda ucuz kullanmaktadır doğalgazı. Bunu yenilenebilir enerji kaynaklarıyla , su kaynaklarıyla ve rüzgar kaynaklarıyla beraber yapıyoruz. 2013 yılında yalnızca rüzgardan ürettiğimiz enerjinin 600 milyon dolarlık daha az doğalgaz ithalatı anlamına geldiğini gördük” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler
  • Açıklama
  • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, dünya üzerinde 7.1 milyar insanın 1.3 milyarının halen elektrik kullanmadığını söyleyerek, “28 tane AB ülkesi arasında doğalgazı en ucuz kullanan ülkeyiz” dedi. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kayseri Ticaret Odası’nda düzenlenen ‘İl İl Enerji Verimliliği Projesi Kayseri Toplantısı’na katıldı. Yıldız burada yaptığı konuşmada, “Bir tasarruf bir […]
Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz