YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

ENGELLİ BABASININ İPLE BOĞDUĞU ÇOCUK TOPRAĞA VERİLDİ
ENGELLİ BABASININ İPLE BOĞDUĞU ÇOCUK TOPRAĞA VERİLDİ

Babası tarafından öldürülen çocuğun cenazesinde imamdan cemaate nasihat etti. 12 yaşındaki çocuğun cenaze namazını kıldıran imam: “Öfkelendiğin zaman öfkeni yenmelisin, yoksa kişinin dünyası da, ahreti de mahvolur” dedi.Kayseri’de bedensel engelli babası tarafından boğularak öldürülen 12 yaşındaki çocuk, toprağa verildi. Edinilen bilgi ve iddialara göre, Melikgazi ilçesi Kıranardı Mahallesi Seyhan Sokak’ta dün meydana gelen olayda 43 […]

Babası tarafından öldürülen çocuğun cenazesinde imamdan cemaate nasihat etti.
12 yaşındaki çocuğun cenaze namazını kıldıran imam: “Öfkelendiğin zaman öfkeni yenmelisin, yoksa kişinin dünyası da, ahreti de mahvolur” dedi.Kayseri’de bedensel engelli babası tarafından boğularak öldürülen 12 yaşındaki çocuk, toprağa verildi.
Edinilen bilgi ve iddialara göre, Melikgazi ilçesi Kıranardı Mahallesi Seyhan Sokak’ta dün meydana gelen olayda 43 yaşındaki bedensel engelli Hasan E. ile 12 yaşındaki hiperaktif oğlu H.E. arasında komşulara sürekli rahatsızlık verdiği konusunda tartışma çıktı. Çıkan tartışmada yürüme engelli Hasan E., 12 yaşındaki oğlu H.E.’yi kamyonetin kasasında iple boğarak öldürdü. Yürüme engelli baba Hasan E., oğlunu öldürdükten sonra ilaç içerek ve bileklerini keserek intihara kalkıştı. Olay sonrasında baba Hasan E., İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Baba Hasan E., işlemlerin tamamlanmasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Öte yandan, babası tarafından öldürülen H.E.’nin cenazesi otopsinin tamamlanmasının ardından ailesi tarafından alındı. H.E.’nin cenazesi toprağa verilmek üzere Hisarcık Mezarlığı’na götürüldü. Burada kılınan cenaze namazına Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, çocuğun ailesi, yakınları ve vatandaşlar katıldı. Namazın kılınmasının ardından imam cemaate kısa bir konuşma yaptı. Cemaate nasihatlerde bulunan imam, “Hepimiz çocuklarımız, eşlerimiz, anneler ve babalarımız için imtihan vesilesiyiz. Onlar da bizler için imtihan vesilesi. Bu ve buna benzer olaylar bir kez daha gösteriyor ki toplumda herkesin bir sorumluluğu var. Sokakta, toplumsal faaliyetlerde hepimizin sorumluluğu var. Bu olaylar bir kez daha gösteriyor ki mesuliyetimiz çok ağır. Bu milletin sağlam nesiller yetiştirmekten başka çaresi kalmadığını bu ve buna benzer olaylar göstermektedir. Yavrularımızın yetişmesi için ne kadar çok daha fazla çalışmamız gerektiğini bir kez daha tefekkür etmemiz gerekiyor. Sabrın ne demek olduğunu, şeytanın dürtüklemenin nelere mal olduğunu, öfkemizi, sinirimizi yenemediğimiz zaman nelere mal olduğunu bu olaylar göstermiş durumda. Efendimiz ‘öfkelenme’ buyuruyor. Öfkelendiğin zaman öfkeni yenmelisin, yoksa kişinin dünyası da ahreti de mahvolur. Bunları tamamen dini hassasiyet ve şuurla yerine getireceğiz” diye konuştu. (iha)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz