KAYBOLAN KADINI AFAD VE JANDARMA BULDU

KAYBOLAN KADINI AFAD VE JANDARMA BULDU

DİŞ HASTANESİNDE PROTEZ LABORATUVARI AÇILDI

DİŞ HASTANESİNDE PROTEZ LABORATUVARI AÇILDI

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDE ÖNCELİK; İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDE ÖNCELİK; İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ

TOMARZALI ÖĞRENCİLERDEN AFRİN’E MORAL MEKTUBU

TOMARZALI ÖĞRENCİLERDEN AFRİN’E MORAL MEKTUBU

ŞAMPİYON KAYSERİ OSB TEKNİK KOLEJİ

ŞAMPİYON KAYSERİ OSB TEKNİK KOLEJİ

ENGELLİLERE 320 ADET AKÜLÜ ENGELLİ ARACI DAĞITILDI
ENGELLİLERE 320 ADET AKÜLÜ ENGELLİ ARACI DAĞITILDI

Kayseri’de yaşayan 10 yaşındaki engelli Rümeysa Coşkun’un akülü engelli araba hayalini polisler gerçekleştirdi. Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından koordine edilen ‘Emniyetle Engelsiz Yarınlar’ Projesi kapsamında yapılan protokol ile bir iş adamı tarafından 320 adet akülü engelli aracı alındı. Mahalle polisleri, SGK İl Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü […]

Kayseri’de yaşayan 10 yaşındaki engelli Rümeysa Coşkun’un akülü engelli araba hayalini polisler gerçekleştirdi.
Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından koordine edilen ‘Emniyetle Engelsiz Yarınlar’ Projesi kapsamında yapılan protokol ile bir iş adamı tarafından 320 adet akülü engelli aracı alındı. Mahalle polisleri, SGK İl Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından belirlenen engelli vatandaşlara, düzenlenen törenle araçları dağıtıldı.
Emniyet bahçesinde düzenlenen törende konuşan Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, herkesin bir engelli adayı olduğunu söyledi. Vali Kamçı, “Bu güzel faaliyette emeği geçen kamu görevlilerimize ve iş adamımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum. Engelli olmak hiç kimsenin kendi arzusu değildir. Bunun bilincindeyiz. Hiç birimizin engelli olmama gibi lüksü de yok. Burada giderken ayağımızın takılıp düşer ve bizde engelli olabiliriz. O anlamda engelli vatandaşlarımız için ne yapılsa azdır” ifadelerini kullandı.
“RÜMEYSA’NIN HAYALİ GERÇEK OLDU”
3 günlükken yanlış ameliyat sonucu engelli olan 10 yaşındaki Rümeysa Coşkun’un akülü engelli araba hayali de törende gerçek oldu. Tekerlekli sandalye ile hayatını idame ettirirken zorlanan Coşkun, yeni arabasını alırken, mutlu anlar yaşadı. Çok heyecanlı olduğunu söyleyen Rümeysa Coşkun, “Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Artık okula rahat gidip gelebileceğim. Bana da bir rahatlık getirecek. Ulaşımım daha kolay olacak” dedi.
Rümeysa’nın baba Selçuk Coşkun da, “Rümeysa 3 günlükken ameliyat oldu. Omuriliğinde et parçası vardı. Ameliyatta da omuriliğindeki 2 tane sinir damarlarını kesmişler. O yüzden bu hale geldi. Bu da bizim imtihanımız oldu. Bugünlere de çok şükür” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Emniyet Genel Müdürlüğü, 2016 yılı Toplum Destekli Polislik ödüllerinde yaptıkları projeler ile 1. olan Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli polislik Şube Müdürlüğü’nün kupasını Vali Süleyman Kamçı verdi. (iha)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz