ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NDA BAŞKAN ATEŞ GÜVEN TAZELEDİ

ŞOFÖRLER VE OTOMOBİLCİLER ODASI’NDA BAŞKAN ATEŞ GÜVEN TAZELEDİ

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN ESKİ GÜNLER

OZAN DERVİŞ’İN KALEMİNDEN ESKİ GÜNLER

TOMARZA”DA 1.707 m2 ARAZİ 1.115.500,00 TL REKOR BİR FİATA SATILDI

TOMARZA”DA 1.707 m2 ARAZİ 1.115.500,00 TL REKOR BİR FİATA SATILDI

BAŞKAN NALBANT; GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDE İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

BAŞKAN NALBANT; GÖREVİMİZİN BİLİNCİNDE İŞİMİZİN BAŞINDAYIZ

DEZAVANTAJLI AİLELERE DESTEK PROJESİ

DEZAVANTAJLI AİLELERE DESTEK PROJESİ

ERCİYES DAĞI ÇÖPLÜK İÇİNDE DEMESİNLER
  • YÜKSELKALKAN
    • YÜKSEL KALKAN
    • YuKSELKALKAN@kayserihakimiyet2000.com
    • 3 Şubat 2016 - 17:13:45

“Dünyanın en önemli kış sporları merkezlerinden bir olan Erciyes’te hafta sonu ziyaretçi rekoru kırıldı.
Erciyes hafta sonu yaklaşık 80 bin kişi ziyaret etti. On binlerce kişi tesisleri kullanarak farkla pistlerde kayak yaptı.” haberi doğru. Bu haberin içinde bir haber daha var onu yetkilere duyurmak için bu köşe yazısını yazıyorum…
Kardeşi de tanımış bir sanayici kendisi esnaf ismi İbrahim beyin bana anlatımı.
İbrahim Beyin her sözü senet çok güvenilir bir kişidir. Sözün uzatmadan geçen hafta kayak yapmak için gittiği Erciyes Kayak Merkezi hakkında söylediği sözleri sizlerle paylaşmak istiyorum…
İbrahim Bey kayak yapmak için evinden çıkar.
Erciyes dağı kayak merkezine ulaşır ve trafik karma karışıktır. Trafik denetimlerinin başarısız olduğunu gözle gözükür… Neyse ki, iyi kötü aracına zar zor park yeri bulur ve park eder.
Aracının içinde kayak elbiselerini giyer kızağını omzuna atar tam piste giderek yol boyunda, boyları iki metreyi açmış mavi siyah çöp poşetleri çöpler yola saçılmış çok kötü bir görüntü sergileyen manzarayı görür… İleride büyükşehir belediyesi Zabıta aracının görür “Gidip ona söyleyeyim telsizle yetkilere veya çöp aracına haber etsin çöp görüntü kirliğini kaldırılsın buraya il dışından kayak için vatandaş geliyor. Böyle bir kirliliği görmesinler Kayserinin imajı zedeleniyor ” düşüncesiyle Belediye Zabıta memurun yanına gider.
Selamlaşmadan sonra “Beyefendi bakın bu çöp görüntüsü buraya yakışmıyor çevre illerden gelenler kendi memleketlerine vardıklarında, “Erciyes dağı çöplük içinde demesinler” bu çirkin görüntü çöpleri bir an evvel kaldırsınlar bir anons yapın veya çöple ilgilenen bir yetkili yok mu ona söyleseniz ”der. Zabıta memurundan el cevap;” Baba git işine kayağını yap sana mı düştü ne yapacaksın çöpü möpü şefi görürsem ben söylerim hadi sen işine bak.” der. Erciyes dağı mahşeri bir kalabalık sıkışık araç trafiğinin içinde sağa sola baksa da başka şikâyet edecek bir kişi bulamayan İbrahim Bey insan kalabalığından gözükmeyen beyaz kar pistine doğru çıkarken “Bu insanlara turizm eğitimi vermek lazım yoksa kendi elimizle yaptığımızı yıkarız.” der çaresizce içinden.
Biz elçiyiz.
Elçiye zeval olmaz.
Saygılarımla.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz