AGÜSPOR TÜRKİYE KUPASINDA YAKIN DOĞU’DAN FARK YEDİ

AGÜSPOR TÜRKİYE KUPASINDA YAKIN DOĞU’DAN FARK YEDİ

JANDARMADAN UYUŞTURUCU OPERASYONU

JANDARMADAN UYUŞTURUCU OPERASYONU

HACILAR BELEDİYE BAŞKANI EKİCİDEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

HACILAR BELEDİYE BAŞKANI EKİCİDEN HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

KALKAN: EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ TÜM EĞİTİM ÇALIŞANLARINA ÖDENMELİ

KALKAN: EĞİTİME HAZIRLIK ÖDENEĞİ TÜM EĞİTİM ÇALIŞANLARINA ÖDENMELİ

KİTABININ GELİRİNİ ŞEHİT VE GAZİLERE BAĞIŞLADI

KİTABININ GELİRİNİ ŞEHİT VE GAZİLERE BAĞIŞLADI

ERCİYES GSK KIŞ ZİRVE TIRMANIŞI BAŞARI İLE YAPILDI
ERCİYES GSK KIŞ ZİRVE TIRMANIŞI BAŞARI İLE YAPILDI

10/11 Şubat 2018 8 inci Geleneksel Uluslararası Hacılar Erciyes GSK Kış Zirve Tırmanışı 40 bayan 70 erkek sporcunun katılımı ile başarı ile gerçekleştirildi. Zaman zaman kâr yağışlı ve saatteki hızı 100 km yi bulan rüzgara rağmen dağcılar zirve yapmayı başardılar. Kulüp başkanı Yusuf Hakan Özdemir tarafından yapılan açıklamada “Tekir bölgesinde 12 :30 kadar toplanan dağcıların […]

10/11 Şubat 2018 8 inci Geleneksel Uluslararası Hacılar Erciyes GSK Kış Zirve Tırmanışı 40 bayan 70 erkek sporcunun katılımı ile başarı ile gerçekleştirildi.
Zaman zaman kâr yağışlı ve saatteki hızı 100 km yi bulan rüzgara rağmen dağcılar zirve yapmayı başardılar.
Kulüp başkanı Yusuf Hakan Özdemir tarafından yapılan açıklamada “Tekir bölgesinde 12 :30 kadar toplanan dağcıların kaydı yapılarak faaliyetle ilgili bilgilendirmeler yapıldı .
2800 Mt de bulunan çoban ini Kamp alanına hareket edilerek. 2700mt saat 14 45 de kamp yerine ulaşıldı ve kamp kuruldu kamp kuruldu ve istirate geçildi şiddetli rüzgar ve yağış gece boyunca devam etti. 11 şubat 2017 pazar saat 03 30 da zirve için hareket edildi saat 06 00 da şeytanın altındaki kahvaltı kayalıklarında 30 dakika ihtiyaç molası ve krampon takıldıktan sonra rüzgarın güvenliği etkileyeceğinden şeytan rotasından sırta çıkmadan direk olarak zirve rotasına girildi .09:15 de zirveye ulaşıldı. Rüzgar çok şiddetli zirveye kâr çubuğu ve kazma yardımı ile sabit hat kuruldu ve tüm sporcular güvenli bir şekilde zirveye ulaştı.Rüzgarın etkiyle zirvede kalma süresi dönüşümlü olarak 1 dakikayı geçemedi .Toplu resim çekinme fırsat olmadığı için zirveye çıkan dağcı lar hızlı bir şekilde inişe geçirildi .Çıktığımız şeytan deresi rotasından saat 11 15 ‘den itibaren kamp yerine ulaşmaya başlandı 12 30 de bütün ekip çoban inindeki kamp yerine ulaştı çadırlar toplandık tan sonra 14 de hareket edildi 15 00 de bütün dağcılarımız tekir bölgesinde bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kamp eğitim merkezine ulaştı ve burada Tüm sporculara katılım belgeleri verildi. Faaliyet Afrin Şehitleri Anısına yaptık . Şehitlerimizin ruhları şad olsun mekânları cennet olsun. Erciyes Aş yön başkanı Murat Cahid Cıngı ya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ye. Hacılar Belediye Başk Doğan Ekiciye katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz” . ” şeklinde açıklamada bulundu. (Spor Servisi)

  • Etiketler

You must be logged in to post a comment.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz