Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

ERCİYES TEKNOPARK’TA VERİ TABANI YÖNETİMİ VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 

Bu haber 11 Şubat 2019 - 11:15 'de eklendi ve 24 kez görüntülendi.
ERCİYES TEKNOPARK’TA VERİ TABANI YÖNETİMİ VE GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ 

Erciyes Teknopark tarafından yazılım sektöründe farkındalık oluşturmak ve firmaların özellikle veri güvenliği alanındaki çalışmalarına katkı sunmak amacıyla ‘Veri Tabanı Yönetimi ve Güvenliği’ eğitimi düzenlendi.
Erciyes Teknopark tarafından düzenlenen veri tabanı yönetimi ve güvenliği eğitimi ile ilgili açıklama yapan Erciyes Teknopark A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Recai Kılıç şunları söyledi:
“Veri tabanı yönetiminin ve güvenliğinin önemi giderek artmaktadır. Veri tabanı yönetiminin amacı büyük miktardaki veriyi sağlıklı ve verimli bir biçimde muhafaza etmek ve gerektiğinde çok hızlı bir biçimde kullanabilmektir. Veri tabanı yönetim sistemi kullanıcılara ve yazılımcılara sistematik olarak veriyi oluşturma, güncelleme ve yönetme imkânı sağlar. Düzenlediğimiz veri tabanı yönetimi ve güvenliği eğitiminde; büyük veriyi yönetmenin zorluklarını ve etkin yönetimini, veri tabanı sunucularının verimli çalıştırılmasını, veri tabanı anlık yedeklemesini, veri tabanı saldırılarını engellemeyi, içeriden gerçekleşen saldırıları engellemeyi, veri tabanı güvenliğini katılımcılara aktardık. İnteraktif bir ortamda geçen bu eğitimi ilerleyen dönemde daha kapsamlı workshop çalışmaları ile devam ettirmeyi planlıyoruz.” (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA