MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

MELİKGAZİ BELEDİYESİNDEN ÖSYM TERCİH BÜROSU HİZMETLERİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK’TEN “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

BAŞKAN ÇELİK İLE YATIRIM TURU

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

SERİ KATİL HAMDİ KAYAPINAR TUTUKLANDI

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

MİNİKLER BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’I ZİYARET ETTİ 

ERÜ, THE 2018 ASYA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMASINDA EN İYİ 250 ARASINDA
ERÜ, THE 2018 ASYA ÜNİVERSİTELERİ SIRALAMASINDA EN İYİ 250 ARASINDA

THE 2018 Asya Üniversiteleri sıralaması, Çin’in Shenzen kentinde düzenlenen “THE Asya Üniversiteleri Zirvesi 2018” etkinliğinde açıklandı. Sıralamada 201-250 üniversite aralığında yer alarak büyük başarı gösteren Erciyes Üniversitesi, bu sıralamaya giren Türkiye üniversiteleri arasında 12, devlet üniversiteleri arasında ise 8. sırada yer aldı. Dünyanın en itibarlı üniversite derecelendirme organizasyonlarından birisi olan Times Higher Education (THE) Sıralama […]

THE 2018 Asya Üniversiteleri sıralaması, Çin’in Shenzen kentinde düzenlenen “THE Asya Üniversiteleri Zirvesi 2018” etkinliğinde açıklandı. Sıralamada 201-250 üniversite aralığında yer alarak büyük başarı gösteren Erciyes Üniversitesi, bu sıralamaya giren Türkiye üniversiteleri arasında 12, devlet üniversiteleri arasında ise 8. sırada yer aldı.
Dünyanın en itibarlı üniversite derecelendirme organizasyonlarından birisi olan Times Higher Education (THE) Sıralama Sistemi, Asya üniversitelerini, dünya üniversiteleri sıralamasında kullandığı Öğretim, Araştırma, Atıflar, Endüstri Geliri ve Uluslararası Görünürlük olmak üzere 5 ana başlıkta 13 göstergeye göre derecelendirmekte olup, toplam puan belirlenirken Öğretim %25, Araştırma ve Atıflar %30, Endüstri Geliri ve Uluslararası Görünürlük ise %7,5 oranında ağırlığa sahip bulunmaktadır.
2016 yılına ait kurumsal veriler dikkate alınarak gerçekleştirilen THE Asya 2018 sıralamasında Türkiye’den 22 üniversite en iyi Asya üniversiteleri arasında yer almıştır. Bu sonuçlara göre, ERÜ en iyi 201-250 üniversite aralığında sıralanarak önemli bir başarı göstermiş, Türkiye üniversiteleri arasında 12. sırada, devlet üniversiteleri arasında ise 8. sırada yer almıştır.
THE Sıralama Sistemi tarafından 2013-2017 yılları arasında 5 kez yayımlanan Asya üniversiteleri sıralamasında geçtiğimiz 2017 yılında Türkiye’den 17 üniversite yer bulmuştu. THE Asya üniversiteleri değerlendirmesi kapsamında üniversiteler alanlara göre de sıralanmıştır. Buna göre ERÜ dikkate alınan 31 alandan 23’ünde sıralamalarda yer almıştır. 2017 yılında 12 alanda sıralamalarda yer bulan ERÜ, 2018 sıralamasında 23 alanda sıralamalara girerek önemli bir başarı göstermiştir.
THE sıralama sisteminden yapılan açıklamaya göre, Asya bölgesindeki ülkelerin sıralamaya gösterdiği ilgi artmakla birlikte, Türkiye, Hindistan, Japonya, Pakistan ve Güney Kore’den üniversitelerin sıralamada yer alma oranı artarken, diğer ülkelerin sıralamada yer alan üniversitelerinin sayısında düşme meydana gelmiştir. Sonuçlara göre 359 üniversitenin sıralandığı listede Japonya 89, Çin 63, Hindistan 42, Güney Kore 27, Türkiye 22 ve İran 18 üniversite ile yer alabilmiştir. (Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz