Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

ERÜ TURİZM FAKÜLTESİ’NDE “6. İSTİHDAM VE KARİYER GÜNLERİ”

Bu haber 01 Mart 2019 - 11:09 'de eklendi ve 18 kez görüntülendi.
ERÜ TURİZM FAKÜLTESİ’NDE “6. İSTİHDAM VE KARİYER GÜNLERİ”

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Turizm Fakültesi tarafından “6. İstihdam ve Kariyer Günleri” etkinliği düzenlendi.

Turizm Fakültesi Konferans Salonu’nda turizm firmalarının stantlarının açılışı ile başlayan etkinliğe; Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Şanlıoğlu, turizmciler, çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Karamustafa, “Kariyer dendiği zaman üniversitedeki meslek kariyeri olarak algılanıyor. Bunun en temel sebeplerinden biri, öğretim üyeliği mesleğinde üniversitede kariyer aşamalarının diğer mesleklere göre daha belirgin olmasından kaynaklanmasıdır. Sevgili gençler, uygulamalı bir eğitim alıyorsunuz. Turizm eğitimi, turizm işletmeciliği, aynı zamanda bu sene yeni öğrenci aldığımız turizm rehberliği bölümü, uygulamalı eğitimi gerekli kılmaktadır. Sadece sınıfa dayalı, sektörden uzak, iş dünyasının parametrelerine uymayan bir eğitimle fakültelerinden mezun olan öğrencilerin, mezuniyet sonrasında başarılı olması pek mümkün değil. Biz yıllarca yapmış olduğumuz gözlemlere dayalı olarak, bu meslekte başarılı olan mezunların kariyer çizgisi olarak, üniversite yıllarında veya mezuniyetten hemen sonra uygulama yapmayı görüyoruz. Bizim fakültemizde minimum 90 gün, maksimum 240 gün staj yapılmaktadır. Bunun Erciyes Üniversitesi Turizm Fakültesinin ayırt edici bir özelliği olduğunu düşünüyorum. Tabiki burada yerel yönetimlerin, merkezi hükümetin ve Kapadokya bölgesindeki otellerin ve turizm işletmelerinin destekleri de önemli. İnşallah bu tip etkinliklerle öğrencilerimiz turizm sektörüyle ciddi bağlantılar kurarak, mezuniyet sonrasında da kariyerlerinin gelişmesinde önemli katkı oluşturacağını düşünüyorum” dedi.(Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER