Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
wezEo.png
wezEo.png

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
wem8j.png

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri Çocuk Alerji ve Astım Ünitesi tarafından “Dünya Astım Günü” etkinlikleri kapsamında, temiz havaya dikkat çekilmesi için fidan dikimi gerçekleştirildi.
ERÜ Toki Nizamiye girişinde bulunan hatıra ormanında düzenlenen etkinliğe, Tıp Fakültesi Çocuk Alerji ve Astım Ünitesi Prof. Dr. Fulya Tahan’ın yanı sıra çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. Etkinlik hakkında bilgiler veren Tıp Fakültesi Hastaneleri Çocuk Alerji ve Astım Ünitesi Sorumlusu Prof. Dr. Fulya Tahan, amaçlarının astım hastalığında temiz havaya dikkat çekmek olduğunu söyledi.
Prof. Dr. Tahan, “Astım hastalığı son zamanların giderek artan bir hastalığıdır. Bu hastalığın ortaya çıkmasında kirli havanın da çok önemli katkısı vardır. Tabi ki kalıtsal faktörlerin katkısı olduğu gibi, kirli havanında katkısı vardır. Tekrarlayan öksürükle, hışıltıyla ve nefes darlığı ile seyreden bir hastalık astım hastalığı. Özellikle tekrarlayan bronşit olan çocukların astım açısından mutlaka değerlendirilmesi, alerji testinin yapılması ve uygun tedaviye başlanması çok önemli. Hava kirliliği de önemli tetikçisi olduğu için astım hastalığının, biz burada temiz havaya vurgu yapmak istedik. Temiz hava deyince aklımıza yeşil geliyor, orman geliyor ve ağaç geliyor. Bizde ağaca vurgu yapmak istedik” diye konuştu. (Kurum Haber)

ERÜ’DE “DÜNYA ASTIM GÜNÜ” NDE FİDAN DİKİLDİ 

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi Hastaneleri Çocuk Alerji ve Astım Ünitesi tarafından “Dünya Astım Günü” etkinlikleri kapsamında, temiz havaya dikkat çekilmesi için fidan dikimi gerçekleştirildi. ERÜ Toki Nizamiye girişinde bulunan hatıra ormanında düzenlenen etkinliğe, Tıp Fakültesi Çocuk Alerji ve Astım Ünitesi Prof. Dr. Fulya Tahan’ın yanı sıra çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı. Etkinlik hakkında […]

05 Nisan 2019 'da eklendi ve 15 kez izlendi.
Etiketler :
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
SON DAKİKA