Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

EV HANIMLARI EN GÜZEL YEMEĞİ YAPABİLMEK İÇİN HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ 

Bu haber 17 Kasım 2018 - 14:02 'de eklendi ve 7 kez görüntülendi.
EV HANIMLARI EN GÜZEL YEMEĞİ YAPABİLMEK İÇİN HÜNERLERİNİ SERGİLEDİ 

İl Kültür ve turizm Müdürlüğü tarafından düzenlenen ’Hamarat Eller Yarışıyor’ yemek yarışmasında 70 ev hanımı, en güzel yemeği yapabilmek için hünerlerini sergiledi.
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde düzenlenen yarışmayı, kaybolan kültürleri ortaya çıkarmak, kaybolmaya yüz tutanları da korumak için düzenlediklerini belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmet Taymuş; “İlimizde çok güzel ve anlamlı bir yarışma programı içerisindeyiz. Bilindiği gibi Kayseri ili mutfağı zengin, lezzetleri ünlü bir ilimiz. Zaman içerisinde yeni nesil geleneksel yemeklerimizi, kültürel değerlerimizi koruma noktasında bir zafiyet içerisinde. Genelde fastfood ve hazır yemeklere yönelmekte. Böyle olunca İl Müdürlüğü olarak kurduğumuz somut olmayan kültürlerimizi ortaya çıkarma konusunda çalışmalarımızın bir bölümü. Bazı kültürel değerlerimiz kaybolmakta, bazıları da kaybolmaya yüz tutmakta. O nedenle kaybolan kültürlerimizi ortaya çıkarmak, kaybolmaya yüz tutanları da korumak için bu yarışmayı düzenledik. Yarışmamıza ticari faaliyet yapan profesyonel aşçılar katılmıyor. Tamamen ev hanımlarımızın evlerde ürettiği geleneksel yemeklerimiz. O nedenle geleneksel lezzetlerimizi en iyi koruyan da evdeki ninelerimiz, annelerimiz. Bu yarışmayı da o amaçla düzenledik. Kültürel değerlerimizi korumanın dışında aynı zamanda milli birliğimizi, dayanışmamızı, ev hanımlarının sosyal etkinliklere katılmasını teşvik etmek için bu tür etkinlikleri düzenliyoruz” diye konuştu.
Hamarat Eller Yarışıyor Yemek Yarışmasına katılan 70 ev hanımı, yapmış oldukları yemekleri jürinin beğenisine sundu. 3 kategoride değerlendirme yapacak olan ve aralarında Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Altan Aydemir ile Melikgazi Belediyesi Basın Yayın Müdürü Faruk Yaman’ın da bulunduğu jüri üyeleri tarafından dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.  (Kurum Haber)

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA