YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

YEMLİHA YOLU’NU KULLANAN SÜRÜCÜLERE UYARI

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

BAĞLAMIŞ, “ AMACIMIZ ŞEHRİMİZE VE ÜLKEMİZE HİZMET ETMEK”

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

YOL ÇİZGİLERİ MELİKGAZİ BELEDİYESİNCE YAPILIYOR

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

NUH NACİ YAZGAN ÜNİVERSİTESİNDE MEZUNİYET COŞKUSU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

ERÜ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ 4 BÖLÜMDEN 500 ÖĞRENCİ MEZUN OLDU

EY EBUBEKİR ALLAH SANA RAHMET ETSİN
  • OSMANEFEKERE
    • OSMAN EFEKERE
    • OSMANEFKERE@kayserihakimiyet2000.com
    • 7 Nisan 2016 - 16:32:18

EY EBUBEKİR ALLAH SANA RAHMET ETSİN

“Yine nur ordusunun şanlı komutanı, Halife Ebubekir. Allah ondan razı olsun. Bir gün rahatsızlanarak yatağa düşer, Ancak manevi inci süzmesi, kızı Hz. Aişe sana bir tabip çağıralım mı ey Babacığım? Hz. Ebubekir kızı Hz. Aişe’ye, ben dokla karşılaştım, Aişe babasına, doktor sana ne dedi? Ey babacığım? Ebubekir kızına şöyle cevap verdi. Kızım ve ciğer parem, yavrum, doktor bana, ben emrolunduğum görevi yerine getirmekle emrolundum dedi. Ey babacığım, sen dünyan değiştiğinde sana kefen olarak ne yi saralım? Ebubekir kızım bana, Hz. Peygamberin arkasında namaz kıldığım elbisemi sarmış der. Hz. Aişe Ey babacığım o giymiş olduğun elbise oldukça yıpranmış vaziyette, Müsaade buyur da sana daha yeni bir kefen alayım deyince Peygamber okulunun yüce talebesi Ebubekir. Kızım, yeni giysileri giymek ölülerden daha fazla hayattakiler layıktır. Çünkü Ölüm demek fani demektir. Zira elbise ise daha kıymet ifade etti için hayatta olanlar benden daha layıktır. Ciğer parem kızım, Allah kefenin yeniliği ile değil de, Makbul ameliyle huzuruna çıkanlardan eylesin.

**

İHLÂSLI ÂLİMLER

Gerçek ilmi ile amil olanlardan Abdullah bin salim ismindeki biri (Allah ondan razı olsun). Bir haç anında Kabe-i tavaf ederken Emevi Halifelerinden Abdül Melik Bin Hişam’la karşılaşır, Abdulmelik bin Hişam, Abdullah bin Salime, iste benden de istersen sana vereyim? Abdullah bin Salim halifenin isteğine şöyle cevap verir. Ben Allanın evinde olduğum halde ben Allah’tan başkasından bir şey talebinde bulunsam, ben utanırım. Daha sonra Halife Abdulmelik bin Hişam’la alim olan zat kabeden dışarı çıktı. Halife âlim olan zata, Ey üstat, şimdi kabeden dışarı çıktık her şeyi isteye bilirsin zira biz şu arda kabenin dışındayız, Âlim olan zat, Halifeye, Ey Hişam benim senden ne istememi istiyorsun? Senden isteklerim dünyalık mı, yoksa ahiret için mi? Halife Hişam, Âlime ben ahiret için bir şeye sahip değilim, Âlim ise, madem sen ahiret için bir şeye sahip değilsin, senden daha zengin var O da Allah’dır. Çünkü Allah hem dünya, hem de ahiret ihtiyaçlarıma sahipken, ben neden senden daha zengin olanı bırakıpta senden ihtiyaç için bir şeyler isteyim bu bana yakışırı mı?  Nihayet Halife ile Alim arasında karşılıklı konuşmalar sonunda, halifede ve diğer mahlukatta bütün ihtiyaçlarını kainatın yegane ihtiyaçlarına ancak ALLAH’IN sahip olduğunu anlayarak, kulun aciz Allahın ise zengin olduğu vurgulanmaktadır.

**

PEYGAMBERLİKTEN MALUMAAT

 

Yine Rum diyarının azgın meliki (hükümdarı ) Kisra günlerden “bir gür yemene bir heyet gönderip, Arap yarımadasında meydana gelen Peygamberlik iddiasın bulunan Allahın rahmet Peygamberi, Hz. Muhammed S.A.V. Efendimiz hakkin da malumat, bilgi edinmek için, göndermiş olduğu heyeti gönderirken şöyle talimat veriyor. O peygamberlik iddiasında bulunan şahsı, sağ, ya da ölü, olarak yakalayıp getirmenizi isterim edası ile emir veriyor. Göndermiş olduğu heyet Arap yarım adasına varınca, araştırıyorlar, soruyorlar, nihayet aradıkları şahıs olan Hz. Peygamberi Medine’de buluyorlar. Kisra’nın gönderdiği heyet, Hz. Peygamberin yanına girdiklerinde Kisra’nın emrini arz ediyorlar. Ancak cihan Peygamberi, gelen heyete şöyle diyor, Bugün gidin yarın gelin diye söyler. Heyet Hz. Peygambere ikinci gün geldiklerinde, Hz. Peygamber efendimiz heyete, Allah Kisra hakkında gerçek hükmünü verdi, daha sonra Kisra’nın öz oğlu bu gece öldürüldü haberini bu olanğan üstü hal (Kisra’nın ölüm haberi) bir nevi Hz. Peygamberin bir mucizesi olarak tarihe geçmiş oldu. Nihayet Kisra’nın gönderdiği heyet Rum diyarına avdet ettiklerinde, Kisra oğlu tarafından öldürüldüğü haberini ikinci defa duymuş oldular.

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz