googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

EYT MAĞDURLARI İYİ PARTİ’DE

Bu haber 04 Şubat 2019 - 11:14 'de eklendi ve kez görüntülendi.
EYT MAĞDURLARI İYİ PARTİ’DE

Emeklilikte Yaşa Takılanlar(EYT)’liler, TBMM’de yasalaşmayan kanunun yeniden günde getirilmesi için İYİ Parti İl Merkezine akın ettiler. Emeklilikten yaşa takılanlar sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneği üyelerini İl Başkanı Süleyman Bozkurt, Kocasinan İlçe Başkanı Yurder Şahin,Melikgazi İlçe Başkanı Erdal Dağ ile Yönetim Kurulları üyeleri karşıladı.Parti merkezini dolduran yüzlerce EYT mağdurlarına seslenen İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Süleyman Bozkurt,“Burada samimi olarak bir şey ifade etmek isterim. Biz EYT’lilere çok şey borçluyuz, niye çok şey borçluyuz. Bir bu ülkede demokratik sırınlar içerisinde, demokratik çizgi içerisinde hak aramanın mümkün olduğunu bize gösterdiler. Bunu açık konuşalım bu başarıyı ne siyasi partiler gösterebildi, ne diğer sivil toplum kuruluşları veya toplumun diğer kesimleri gösterebildi, gösteremedik, uzun yıllar gösteremedik. Ama emeklilikte yaşa takılan(EYT) ’Li kardeşlerimiz bu memlekette hak arama hürriyetinin varlığını bize öğrettiler. Hak arama hürriyetin hiçbir şekilde yok olmayacağını, Demokratik Türkiye Cumhuriyeti içerisinde Hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti içerisinde demokratik hak arama Özgürlüğünün yok edilemeyeceğini bize gösterdiler, Biz bu yüzden sizlere çok şey borçluyuz, Partimiz TBMM’de bu konu üzerinde önemle durdu sizin hakkınızı savunduğunu sizlerde biliyorsunuz, biz bu kutsal mücadelenizin yanındayız. Er geç bu özlük haklarınıza kavuşacaksınız, bizler sizler sayesinde unuttuğumuz hak aramayı yeniden hatırladık iyi ki varsınız ”dedi.

“EYT’LİLERE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

İyi Parti’nin emeklilikte yaşa takılanlara yönelik kanun teklifleri ve önerileri bulunduğunu anımsatan Kocasinan Belediye Başkan Adayı Dr. Hasan Sami Özvarinli, şunları söyledi:

“Ben bir tıp doktoruyum, o yüzden emeklilikte yaşa takılan olayın da hakkında sağlık açısından bazı şeye değinmek isterim. Kocasinan Belediye Başkan Adayıyım, Doktor Hasan Sami Özvarinli kimliğimle buradayım. Ama her şeyden önce mesleğim gereği şunu diyorum ki bu şekildeki kanun bir tasarısı, bu şekilde İnanlarımızın önüne geçilen yasa tasarısı bu insani değil kesinlikle. Türkiye’de insanların çalışma, yıpranmaları Avrupa’dakilerle bir tutulamaz. Bizim insanımızın bizim emekçimizin, bizim çalışanlarımız, bizim bağkurlumuzun emekli olması gerek her türlü insanlarımızın hakkı müdafaası açısından bu yasa bu uygulama şekli kesinlikle insanı şartlara hizmet etmiyor. Mezarlık, mezarlıkta emeklilik diye bir şey olamaz. İnsanlar buna mahkûm edilemez, Böyle bir yasa tasarısıyla insanların hayatları sosyolojik yaşamları, çoluk çocuğu esaret altına alınamaz. Bir sağlıkçı olarak, gencinden yaşlınsa birçok insana hizmet ettim. Yıllarca devlet vazifesi, on yıldır sağda olan bir doktor olarakta söz veriyorum, belediye başkanlığıyla bu durumun bir alakası yok. Ama velâkin şunun teminatını veriyorum ki eğer belediye başkanı olur koltuğunuza geçer, vatandaşımıza hizmet etmeye başlarsak. Şuarada bulunan ağabeylerimizin, başkanımızın en büyük destekçisi ben olacağım. Konferans salonları, belediyenin çalıştayları, yandaşların değil vatandaşlarımızın emrinde olacak.Eğer ki milyarlarca dolarız varsa insanlara peşkeş çekecek bizim parklarımızda,bahçelerimizde nargile içecek insanlara milyarlarca dolar harcayacak aklımız varsa,bugün köprüsünden,barajından yolda yürüdüğümüz asfaltından emeği olan insanlar,ticaretinde emeği olan insanlar esas borcumuz sizlere.Sayın Genel Başkanım o güzel insanın güzel bir temennisi var. Askeri ücretliden vergi alınmasın diyor. Kocasinan Belediye Başkanı olur isem, Kocasinan Belediyesinde çalışan hiçbir askeri ücretliden vergi aldırmayacağım. Taşeron firmalarında çalışan askeri ücretlilerden vergi aldırmayacağım, buradan söz veriyorum, kim mağdursa, yada mağdur olursa onun yanında olacağız ”şeklinde konuştu. (Kurum Haber)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER