CİLT BAKIMI VE TEMEL MAKYAJ KURSUNA BÜYÜK İLGİ

CİLT BAKIMI VE TEMEL MAKYAJ KURSUNA BÜYÜK İLGİ

KAYMOS’TA TUNCAY SABUNCU BAŞKAN SEÇİLDİ

KAYMOS’TA TUNCAY SABUNCU BAŞKAN SEÇİLDİ

ÖZHASEKİ: KAYSERİ-ANKARA ARASI 1 SAAT 15 DAKİKA OLACAK

ÖZHASEKİ: KAYSERİ-ANKARA ARASI 1 SAAT 15 DAKİKA OLACAK

MÜSİADDA, ORAN KALKINMA AJANSI MALİ DESTEK PROGRAMI TANITILDI

MÜSİADDA, ORAN KALKINMA AJANSI MALİ DESTEK PROGRAMI TANITILDI

KAR HAVUZUNA ATLAYARAK, SOĞUĞA MEYDAN OKUDULAR…

KAR HAVUZUNA ATLAYARAK, SOĞUĞA MEYDAN OKUDULAR…

FETÖ DERNEĞİ KADIN YAPILANMASI DAVASI’NDA MAHKEME CEZA YAĞDIRDI
FETÖ DERNEĞİ KADIN YAPILANMASI DAVASI’NDA MAHKEME CEZA YAĞDIRDI

Fetullahçı Terör Örgütü’nün KHK ile kapatılan Kayseri Gönüllü Eğitimciler Derneği(KAYGED)’in kadın yapılanmasında yer aldıkları ve örgütün gizli iletişim ağı by lock programını kullandıkları iddiasıyla 4’ü tutuklu, 2’si erkek 28 sanığın yargılandığı davada karar çıktı. Kadın sanıklara 1.5 yıl ila 8 yıl arasında hapis cezaları verildi. 4’Ü TUTUKLU 28 SANIK Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen […]

Fetullahçı Terör Örgütü’nün KHK ile kapatılan Kayseri Gönüllü Eğitimciler Derneği(KAYGED)’in kadın yapılanmasında yer aldıkları ve örgütün gizli iletişim ağı by lock programını kullandıkları iddiasıyla 4’ü tutuklu, 2’si erkek 28 sanığın yargılandığı davada karar çıktı. Kadın sanıklara 1.5 yıl ila 8 yıl arasında hapis cezaları verildi.
4’Ü TUTUKLU 28 SANIK
Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu kadın sanıklar A.D., G.Ö., L.K., S.H., ile tutuksuz kadın sanıklar G.Y., H.K., H.B., F.D., F.E.S., F.S., H.N., E.B.Y., E.Ö., F.M.B., G.G., G.Y., S.Ü. Y.Ç. S.S.Y., Y.B. ve Z.B. ile erkek tutuksuz sanıklar A.Ö. ve E.K. ile avukatları duruşma salonunda hazır bulundu. Erkek tutuksuz sanıklar A.Ö. ve E.K.’nin dosyalarının bu dosya ile birleştiği, bu nedenle sanık sayısının 28’e çıktığı öğrenildi.
Davada, etkin pişmanlıkta bulunan 3 tutuksuz sanık bulunurken, diğer sanıklar ise üzerlerine atılı suçlamaları reddederek, terör örgütü üyesi olmadıklarını söylediler.
Cumhuriyet Savcısı verdiği mütalaasında 2 erkek sanığın beraatına, bir kısım sanıkların ise ‘silahlı terör örgütü üyesi olma’ suçundan cezalandırılmalarını talep etti.
MAHKEME SANIKLARA CEZA YAĞDIRDI
Savcının mütalaasına karşı tutuklu sanıkların dinlenilmesinin ardından mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu tutuklu sanık S.H.’ye, “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan 8 yıl 1 ay 15 gün, tutuklu sanıklar G.Ö.,L.K. ve A.D.’ye aynı suçtan ayrı ayrı 6 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası vererek yurt dışı yasağı ile 4 tutuklu sanığın tahliyesine karar verdi.
Tutuksuz sanıklardan Y.B.’ye ‘Silahlı terör örgütüne üye olma’ suçundan 7.5 yıl hapis, F.E.T., G.T., H.B., S.S.Y., H.T., H.B., S.Ü., G.G., F.M.B., S.Y. ve G.Y.’ye aynı suçtan ayrı ayrı 6 yıl 10 ay 15 gün hapis, R.A., E.B.Y., H.N., F.S., E.Ö., Z.B. ile F.D.’ye 6’şar yıl 3’er ay hapis cezası veren mahkeme, etkin pişmanlıkta bulunan sanıklar H.Ş.B. ve N.B.’ye ayrı ayrı 1 yıl 8 ay, Y.Ç.’ye ise 1 yıl 6 ay 22 gün hapis ile cezalandırdı. Sanıklar H.Ş.B., Y.Ç. ve N.B.’nin cezası hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilirken, erkek sanıklar A.Ö. ve E.K.’ye delil yetersizliğinden beraat kararı çıktı. (İHA)

  • Etiketler

You must be logged in to post a comment.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz