Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
FARUK ERGAN

FEVERAN ETMEK….!

Bu haber 16 Kasım 2018 - 14:43 'de eklendi ve 52 kez görüntülendi.
FEVERAN ETMEK….!

Çok sinirlenmek, aşırı derecede kızgınlık göstermek, öfkeden köpürmek ve coşmak.

Ne oldu Aziz kardeşim?

Bahar aylarında coşan Kızılırmak gibisin, kar sularının erimesi ve şiddetli yağışların derelerden, çaylardan gelen suların birleşmesiyle, öfkesinden köpüren Kızılırmak, önüne kattığını alıp götürür, yıkar, yok eder, anaları ağlatır, taze gelinleri eşsiz, çocukları babasız bırakır. Sende vurduğunu yıkıyorsun, bir televizyon programında, bir konuşmacı “Türkçe’den niye bu kadar korkuyorsunuz, Andımızın okunmasından neden rahatsız oluyorsunuz” dedi, konuşmanın devamında, tahrik eden diğer bir diğer konuşmacıya hitaben, “gaf yaparak” Ezan bile Türkçe okunabilir, ne var bunda dedi. Öyle bir feveran ettin, hiddetlendin, köpürdün ki seni durdurana aşk olsun. Hassasiyetini, köpürmeni ve feveran etmeni gayet iyi anlıyorum. Dini ve manevi değerlerine sahip çıkıyorsun ve kendi dünyanda yaşamaya özen gösteriyorsun, gayet güzel.

Feveran etmediğin, köpürmediğin, aşağılamalar ve hakaretlerde oldu. Merakıma mucip soruyorum. Bakara makara sallıyorum, gündemi değiştiriyorum diyerek ALLAH’ın ayetine hakaret edene köpürmedin, neden? ALLAH’ın tüm vasıflarını üzerinde taşıyan bir liderimiz var diyerek, açıkça şirke giren kendini bilmeze feveran etmedin, neden? İlk emir “OKU”, bunu bildiğin halde,ben cahillerin, hatta ilkokulu bile okumamış cahillerin ferasetine güveniyorum, bunlar sayesinde kazanıyoruz diyen Prof.’e feveran etmedin, neden? Başbakanımız adeta ikinci Peygamber diyen Aydın İl Başkanına neden köpürmedin? Başbakanımıza dokunmak ibadet diyen -sözüm ona- milletvekilini duymadın mı? Ümmetin lideri Hz. Peygamber olduğuna göre, Cumhurbaşkanımız bu Ümmetin lideri diyen milletvekilini kınadın mı? Erdoğan için her gün iki rekat şükür namazı kılınmalı diyen milletvekiline feveran etmedin neden? Sayın Cumhurbaşkanı da, bu zevata benim hakkımda nasıl böyle bir karar verirsiniz diye celallenmedi.

Ana dili Türkçe olan Türk gencine, bir metin veriliyor oku ve ne anladınsa özetini çıkart, anlat kardeşim deniliyor, bu Türk genci okuduğunu anlamıyor ve anlatamıyor. Dünyada kaçıncı sıradayız biliyor musun? 70 Ülke arsında ancak 50. Sırada yer alıyor, eğitim ve öğretim konusunda, bilim ve fende, okuma alışkanlığı konusunda, doğaya ve diğer canlılara hassasiyet konusunda, taciz ve tecavüzler konusunda, Cennet satan yobazlar konusunda, kamu ve kul hakkının gasp edilmesi konusunda, bir makale yazarak, itirazım var diye gürleyip, köpürmedin, feveran etmedin, neden? Teröristin, hırsızın, hortumcunun, hainin ve yüce dini çıkarı için, koltuğu için kullananın tarafı olma. İnançlara,ırklara ve milliyetlere saygılı ol. Peygamberlerin görevi tebliğidir. “Habibim, seni şirk koşanların üzerine muhafız tayin etmedik, dileyen kendisini Allah’a ulaştıran yolu bulur.” Ayetini hatırla. Hesap sorucu olarak Allah yeter, Allah’ın görevlerini yapmaya, üstlenmeye kalkışma ve kendine vazife çıkartarak bazı şeylere feveran etme ya da her şeye feveran et, feveranında bari olsun adil ol.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA