ERÜ, YURTİÇİ AKADEMİK DANIŞMAN TOPLANTISI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

ERÜ, YURTİÇİ AKADEMİK DANIŞMAN TOPLANTISI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPTI

SANATÇILARDAN TÜRK MÜHENDİS REMZİ BAŞBUĞ’UN BAŞARISINA DESTEK YAĞIYOR

SANATÇILARDAN TÜRK MÜHENDİS REMZİ BAŞBUĞ’UN BAŞARISINA DESTEK YAĞIYOR

GÖÇER ADD’DE “SİS EKO TREKKİNG VE KÜRESEL ISINMA” ÜZERİNE KONUŞTU

GÖÇER ADD’DE “SİS EKO TREKKİNG VE KÜRESEL ISINMA” ÜZERİNE KONUŞTU

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN ÖZEL EĞİTİM GEREKTİREN ÇOCUKLARA SPOR DESTEĞİ

KOCASİNAN BELEDİYESİ’NDEN ÖZEL EĞİTİM GEREKTİREN ÇOCUKLARA SPOR DESTEĞİ

ÇELİK, SAHABİYE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

ÇELİK, SAHABİYE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

FEYZULLAH KESKİN’DEN İLKÖĞRETİM HAFTASINA İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMASI
FEYZULLAH KESKİN’DEN İLKÖĞRETİM HAFTASINA İLİŞKİN BASIN AÇIKLAMASI

CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin,  İlköğretim Haftası  dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Keskin, mesajında şu ifadelere yer verdi: ”Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkanları sağlamaya çalışan ailelerimizin ve büyük gayretlerle ülkemizin her köşesinde hizmet veren öğretmenlerimizin yeni eğitim-öğretim yılı heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaşıyoruz. Aileden başlayan öğrenme sürecinin ikinci adımını okul dönemi oluşturmaktadır. […]

CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin,  İlköğretim Haftası  dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Keskin, mesajında şu ifadelere yer verdi:

”Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, onlara en iyi imkanları sağlamaya çalışan ailelerimizin ve büyük gayretlerle ülkemizin her köşesinde hizmet veren öğretmenlerimizin yeni eğitim-öğretim yılı heyecanını ve coşkusunu yürekten paylaşıyoruz.
Aileden başlayan öğrenme sürecinin ikinci adımını okul dönemi oluşturmaktadır. Bu süreçte elde edilen kazanımlar, bireylerin ve dolayısıyla da gelecekte milletimizin hayatını şekillendirecektir. Sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güven içerisinde yaşamak, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak, ancak ve ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim ve öğretimle mümkün olabilir. Bundan dolayıdır ki bir toplum, medeniyet sahasında ne kadar yol almak isterse; eğitime o kadar önem vermek durumundadır. Atatürk’ün ‘Eğitimdir ki bir ulusu, ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatır; ya da tutsaklık ve düşkünlüğe bırakır.’ sözleri, eğitimin önemini açıkça ifade etmektedir.
Eğitim, Türkiye Cumhuriyetinin en önem verdiği konudur. Eğitim ve öğretime önem veren liderlerden, eğitim ve öğretimi kendileri gibi düşünen bireyler oluşturmak için kullananlara gelinmesi çok acıdır.  Eğitim sistemini yap-boz tahtasına çevirenler, bugün öğrencileri çağdaş eğitimden uzaklaştırıp, bilimsel bilgi yerine hurafeleri öğrenmelerini amaçlamaktadır.
Yeni müfredatta Atatürk’le ilgili bölümlerin daraltılması ise akıl tutulmasıdır. Yurttaşlarımızın gönlüne yazılan Atatürk sevgisinin müfredattan Atatürk’ü çıkartarak silineceğini sananlar şunu çok iyi bilsinler ki Atatürk bu ülkenin birleştirici gücüdür. Müfredattan Atatürk’ü çıkaranlar, bilimsel bilgiler yerine cehaleti kutsayanlar bunun hesabını verecektir.
Sığ bırakılmış ve hurafelerle doldurulmuş bu müfredat için “Türkiye Cumhuriyeti kurulduğundan bu yana yapılmış en güzel, gerek grafik olarak gerek kağıt kalitesi olarak gerek tasarım olarak gerek içerik olarak en iyi müfredatı hazırladık’ diyenler bir kez daha düşünmelidir.
Eğitim daha mutlu yarınların kurulabilmesinde büyük katkısı olan ve üzerinde hassasiyetle durulması gereken uzun bir süreci kapsamaktadır.
Eğitimin amacı sadece öğrencilere diploma kazandırmak değildir, hayat boyu eğitimi benimseyen, modern dünyada söz sahibi olabilen, eğitimden aldığı güçle yoğun rekabet ortamının şartlarına uyum sağlayabilen, bağımsız düşünebilen ve sorgulayan bireyler yetiştirebilmek olmalıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle geleceğe yön verecek olan öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve onların ailelerine en içten duygularımla sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının başarılar getirmesini temenni ediyorum.” dedi. (Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz