VATANDAŞI 1 MİLYON TL DOLANDIRAN ŞAHISLAR ÖZEL EKİPLER TARAFINDAN YAKALANDI

VATANDAŞI 1 MİLYON TL DOLANDIRAN ŞAHISLAR ÖZEL EKİPLER TARAFINDAN YAKALANDI

AGÜ SPOR, BOTAŞ DEPLASMANINDA KAZANDI:54-56

AGÜ SPOR, BOTAŞ DEPLASMANINDA KAZANDI:54-56

ANADOLU BAĞCILAR SPOR-KAYSERİ ERCİYESSPOR:3-0

ANADOLU BAĞCILAR SPOR-KAYSERİ ERCİYESSPOR:3-0

KEMAL TEKDEN: “GENÇLİK BİZİM GELECEĞİMİZDİR”

KEMAL TEKDEN: “GENÇLİK BİZİM GELECEĞİMİZDİR”

PTT’DEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL KAMPANYA

PTT’DEN ÖĞRETMENLERE ÖZEL KAMPANYA

GEÇEN SEZONDAN BU SEZONA DEĞİŞEN NE?
  • MUSTAFACENGİZ
    • MUSTAFA CENGİZ
    • mstcengiz@mynet.com
    • 14 Aralık 2014 - 18:14:38

Erciyesspor Uğur Tütüneker’in teknik adam olarak göreve getirilmesi akabinde üst üste ikinci deplasman maçında.

Bu duble deplasman ikinci yarıda hiç kuşku yok ki zorlu Fenerbahçe deplasmanı öncesinde Erciyesspor için büyük anlam ve önem taşıyacak kümede kalma yarışında.

20 Puanla 13. Haftaya 5. Sırada giren ve Rıza Çalımbay ile iyi bir hava yakalayan güney temsilcisi üst sıralara tırmanışını sürdürmek istiyor. 21 Puanlı Başakşehir’in üstüne çıkmak ve 4. Sıraya yerleşmek isteyen mersin İdman yurdu takımı sahada 4-3-3 düzeni ile yer alıyor. 20 Milyon 250 Bin Avro’ya oluşturulan ve dünkü maçta sahada 9 Milyon 50 Bin Avro değerinde bir 11 değeri var Mersin İdman Yurdu’nun.

Rıza Çalımbay son dönemlerde futbolumuza hizmet etmiş yabancı patentli isimlerle eski şöhretlerden güzel bir karma yapmış.

Buna karşın Erciyesspor ise 31 Milyon 400 bin Avro’lu değerine karşın sahadaki 4-2-3-1 tertibinin 11 değeri ise 17 Milyon 350 bin Avro.

Edinho tek forvet ve en önemli gol umudumuz.

İlginç bir maç oluyor Tevfik sırrı Gür stadyumunda. Erciyesspor ilk çeyreği topla oynamada yüzde 27/73 ve İsabetli pas yüzdelerinde ise 65/74 ile geride bırakıyor. Kullandığımız 2 kornerimize karşılık faullerde 3/3’lük ve şutlarda 1-1’lik eşitlik var.

İlk çeyrek dakika itibarı ile ilk izlenimler beraberliğe endeksli zor gol çıkacak bir maç ve puanlar kardeş kardeş paylaşılacak türünden.

Ancak bu futbol aha geride 75 dakika var ve neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

Oyunun tam istediğimiz gibi gittiğini düşündüğümüz dakikalarda ilk yarım saat 0-0 geçilirken 35. dakikada ev sahibi takım Marco Fuatcs ile 1-0 öne geçiyor. Bu gol bizim için daha çok çalışmak ve en kötü ihtimalle beraberliği sağlayacak golü bulmak adına ciddi efor sarf etmemiz ve 1 puanı kurtarmak için canla başla canımızı dişimize takarak oynamak anlamı da taşıyor. Aksi halde 13. Haftayı 13 puanla ve yine ateş hattının civarında kalmamız demek bu hafta evimizde oynayacağımız zorlu Fenerbahçe maçı öncesinde.

İlk yarı belki istatistiksel anlamda bizim lehimize ama skor olarak Mersin İdman Yurdu soyunma odasına önde gidiyor. Topla Oynama Yüzde 41/59, Toplam Şut 12/4, İsabetli Şut 5/1, Pas Yüzde 70 /74, 1Korner2, 1/5Orta 3/13, 10Faul11

Uğur Tütüneker ikinci yarıya önemli iki değişiklikle giriyor.

46′ Emre Öztürk-Kader Mangane ve  Necati Ateş-Senijad Ibricic değişikliklerini meyvesini anında veriyor. Mangane değişikliği sakatlıktan dolayı zorunlu. Anıl stoperde oynuyor. Dakikalar  48’i gösterdiğinde  Anıl Karaer skoru 1-1’e taşıyor.

Geçen hafta öne Sivas’ta öne geçen ve daha sonra kalesinde gören Erciyesspor bu kez Mersin’de kalesinde gördüğü gol akabinde skoru benzer bir tabloda eşitlemesini biliyor.

Çalımbay ilk 11”ini 61. dakikaya kadar bozmuyor. Bu dakikada iki değişiklik birden yapıyor. Erciyesspor maça ortak olmuş durumda. Üst üste kaçırdığımız pozisyonlar var. İnşaallah bunların bedelini ağır ödemeyiz maç sonunda. Evsahibi takımda zaman zaman pozisyonlar buluyor kale sahamızda. İlk yarıya oranla daha istekli ve arzulu bir Erciyesspor izliyoruz.

Her an her şeyin olabileceği üç ihtimalli bir maç oynanıyor.

İki takım teknik direktörü de son 20 dakikada üçüncü oyuncu değişikliklerini yapıyorlar skoru kendi lehlerine çevirebilmek adına.

Mersin’de Erciyesspor için 1-1 ve 1 puan son derece iyi sonuç. Evsahibi takımın bundan memnun olmadığı kesin.

13. Haftayı Mersin İdman yurdu 21 puanla 5. sırada Erciyesspor ise yeni bir beraberlikle 14 puanla ve 13. Sırada geçiyor.

İlerleyen haftalarda sahada bıraktığımız bu ikişer puanı arayacağımız kesin. Allah’tan Sivas ve Mersin sıkıntılı süreçte bize gelecekler bu da bir teselli.

Uğur Tütüneker göreve geldiği günden bu yana iki kritik deplasmandan iki beraberlik ve iki puan çıkarttı.

Bir çoklarımıza göre Bülent Korkmaz ve Uğur Tütüneker arasında değişen bir şey yok gibi. Bırakın bu sezonu Fuat çapa’dan Hikmet Karaman’a kadar geçen sezondan bu yana ciddi manada değişen bir şey yok ortada.

Erciyesspor daha önce de sıkıntılı ve beraberliklerle işi götürmeye çalışıyordu şimdi de aynı terane sürüyor. 13 Haftada 2 galibiyet, 3 mağlubiyet ve tamı tamına 8 beraberlik. Bu takımda ciddi bir kazanamama sorunu var.

Mentalite değişmeli. Şu veya bu şekilde kazanmayı öğrenmeli bu takım. Tütüneker 15-16 aylık süreçte 4. teknik adam olarak en kötü ihtimalle devre arasında bu takıma kazanma formülünü öğretmeli ve korkulu rüya görmemiz engellenmeli. Aksi halde değişen teknik adam değişiklikleri ve takımların yapacağı takviyelerle Erciyesspor geçen sezonki mucizeyi bana göre bir daha tekrarlayamaz. Topun ağzındayız herkesin haberi olsun…

 

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz