Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

SON DAKİKA


googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
ÖMER FARUK KOTAY

GELECEĞİN MİMARLARI

Bu haber 20 Kasım 2018 - 10:46 'de eklendi ve 39 kez görüntülendi.
GELECEĞİN MİMARLARI

Öğretmenler bir cerrah titizliğiyle insan hayatına yön verenlerdir.

Şüphesiz ki bir toplumun geleceğe sağlıklı bir adım atmasını sağlayanlardır.

Öyle ki bir öğrenci için karşısında duran öğretmeni sadece bir öğretmen değil aynı zamanda kendisinin hayat boyu rol model alabileceği bir insan örneğidir.

Bir öğretmenin duruşu, tavrı, hareketleri her daim öğrencileri tarafından benimsenmekte ve uygulanmaktadır.

Bu özelliğiyle de iyi bir öğretmen bir öğrencinin hayatını dahası bir insanın hayatını değiştirebilmektedir.

Benim hayatımı da esasına bakıldığında öğretmenlerimin değiştirdiği söylenebilir. Şu an burada yazıyor olmam dahi derslerime giren bazı öğretmenlerimin bana örnek olup beni yönlendirmesi sayesindedir. Öğretmenliği sadece bir meslek olarak adlandırıp öyle görmek ise hiç tartışmasız bir akıl tutulmasının örneğidir.

Çünkü öğretmenlik yalnızca bir meslek değildir. Öğretmenlik bir meslek olmanın yanında sanatında ta kendisidir.

Bu sözümden sonra bana” Ne sanatı canım duygusala bağlama !” diyenler çıkabilir. Ama bu söylediğim işin başlı başına gerçeğidir azizim. Bir nesli yetiştirip geleceğin mimarlığını yapıp tabiri caiz ise taş taş üstüne koymak sanatın bir örneğidir ve yine bu mesleği icra eden öğretmenlerimiz de birer sanatkârdır. Bu sanatkârların her biri ise karşılık beklemeden işine tutkuyla bağlıdır.

Ha bunu nerden mi biliyorum? Çünkü görüyorum.

Her 24 Kasım Öğretmenler Günü tarihi yaklaştığında ve bu sebepten ötürü bir öğretmen öğrencisinden hediye aldığında öğretmenin yüzündeki şaşkın ve mahcup ifadeyi ister istemez görebiliyorum. O kareyi bir anlığına dahi olsa yakalıyorum. Hatta ve hatta iliklerime kadar hissediyorum.

Öğretmenlerimizin her birini ise 24 Kasım Öğretmenler Gününün yaklaşması dolayısıyla bu yazı üzerinden bir kez daha kutluyor.

Saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA