KOCASİNAN BELEDİYESİ ÇOCUKLARA KARNE HEDİYESİ OLARAK  DERGİ DAĞITTI

KOCASİNAN BELEDİYESİ ÇOCUKLARA KARNE HEDİYESİ OLARAK DERGİ DAĞITTI

KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ 2018 YILINDA AÇILACAK İLK HASTANE OLACAK

KAYSERİ ŞEHİR HASTANESİ 2018 YILINDA AÇILACAK İLK HASTANE OLACAK

KUPA’DA RAKİBİMİZ AKHİSARSPOR OLDU

KUPA’DA RAKİBİMİZ AKHİSARSPOR OLDU

AMATÖR MAÇLAR İPTAL EDİLDİ

AMATÖR MAÇLAR İPTAL EDİLDİ

CİNAYETTEN YARGILANAN İKİ SANIK İÇİN MÜEBBET HAPİS TALEP EDİLDİ

CİNAYETTEN YARGILANAN İKİ SANIK İÇİN MÜEBBET HAPİS TALEP EDİLDİ

GENÇ YEŞİLAY ÜYELERİ MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE EDECEK
GENÇ YEŞİLAY ÜYELERİ MADDE BAĞIMLILIĞI İLE MÜCADELE EDECEK

Kayseri Yeşilay Şubesi, Erciyes Üniversitesi Genç Yeşilay ve Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Genç Yeşilay üyeleri kahvaltıda bir araya geldi. Kayseri Yeşilay Şubesi Başkanı Ömer Faruk Çöl, öğrencilerin Akran Eğitimi aldıklarını ve bu yaşta büyük bir sorumluluk üstlendiklerini ifade etti. Başkan Çöl, toplanmalarının amacının bir motivasyon sağlamak olduğunu belirterek, ”Kayseri Yeşilay Şubesi, Nuh Naci Yazgan Genç […]

Kayseri Yeşilay Şubesi, Erciyes Üniversitesi Genç Yeşilay ve Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Genç Yeşilay üyeleri kahvaltıda bir araya geldi.
Kayseri Yeşilay Şubesi Başkanı Ömer Faruk Çöl, öğrencilerin Akran Eğitimi aldıklarını ve bu yaşta büyük bir sorumluluk üstlendiklerini ifade etti. Başkan Çöl, toplanmalarının amacının bir motivasyon sağlamak olduğunu belirterek, ”Kayseri Yeşilay Şubesi, Nuh Naci Yazgan Genç Yeşilay ve Erciyes Genç Yeşilay olarak hep birlikte motivasyon toplantısı yapıyoruz. Bunu kahvaltı olarak tertip ettik. Sevgili öğrenci arkadaşlarımız Akran Eğitimlerini aldılar. Bu akran eğitimleri sayesinde kendi yaşıtları ve kendi arkadaşlarına bağımlılık ile mücadele konusunda onları aydınlatacaklar. Bağımlı olan, madde, tütün, alkol almış arkadaşlar var ise onları doğru mercilere yönlendireceklerdir. Türkiye Milletinin beşeri hazinesi olan muhafazasına katkıda bulunacaklar. Bu yaşta bu sorumlulukları aldıkları için teşekkür ediyorum” dedi.
Kayseri’de Yeşilay Danışmanlık Merkezinin kurulması için çalışmaların devam ettiğini belirten Kayseri Yeşilay Cemiyeti Başkanı Ömer Faruk Çöl, Kayseri’ye yakışır bir danışmanlık merkezi kazandırmak istediklerini söyledi. Başkan Çöl, “Bildiğiniz gibi bağımlılık fizyolojik, psikolojik ve sosyolojik bir sorundur. Bunun fizyolojik sorunlarını klinikler, psikolojik sorunlarını psikiyatrisler ve psikologlar, sosyolojik sorunun da Yeşilay Danışmanlık Merkezi gibi merkezler rehabilite edebiliyor. Türkiye’de bu tip danışmanlık merkezlerinin yaygınlaştırılmasını uygun buluyoruz. İnşallah önümüzde ki süreçte de Kayserimize danışmalık merkezinin kazandırılması için gerek kamu kurumları ile gerek bu konuya özen gösteren özel kuruluşlar ile temaslarımız devam ediyor. İnşallah Kayserimize Yeşilay Danışmanlık Merkezini kazandıracağı” şeklinde konuştu. (iha)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz