Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com
YÜKSEL KALKAN

GERÇEK EĞİTİMCİ: İLHAMİ ŞEKERCİOĞLU

Bu haber 07 Eylül 2018 - 11:41 'de eklendi ve 147 kez görüntülendi.
GERÇEK EĞİTİMCİ: İLHAMİ ŞEKERCİOĞLU

Vatana millete kalemiyle kültürüyle fedakârca çalışan emekli öğretmen İlhami Şekercioğlu.

Şekercioğlu, hem kolay ve sese dayalı Kur’an-ı Kerim öğretimi üzerine kitabı ile hem de kendi köyü Develi’nin Çukuryurt Köyü hakkında çok güzel ikinci kitabını yayınladı.

Birinci kitabı “Ses Temelli Kur’an-ı Kerim Okuma Metodu” isimli kitap.                  

Bir gönül insanı olan ve insanların gönlünü kırmamak için düşünerek konuşan cömertliği ile bilinen Allah dostu, adam gibi adam.

Bu zatı muhterem şimdi bir yerel gazetede köşe yazısı yazıyor.

Yazdığı yazıları internet ortamında yaklaşık Beş yüz kişi tıklar ve okur onunun yazı gönül feyzinden faydalanırlar. Sevgili gönül dostu köşe yazarı arkadaşlar ağzı dualı bu güzel adam hakkında çeşitli gazetelerde yazı yazmışlardır.

Osmanlı Rus savaş yılları: O, acı çilenin yollarında gözyaşlarıyla Artvin bölgesinden dramatik sahneler yaşayarak sefaletin göç ile Anadolu içlerine Develiye gelen bir aile çocuğu olan, idarecilikten emekli -öğretmen İlhami Şekercioğlu vatan sevgisiyle, ezan sesleriyle Türk bayrağının dalgalandığı zaman suyunun coştuğunu görüp gönül türküleri söyleyerek büyümüş ve öğrencilerinde vatan sevgisi imandandır kendi duygu ve düşüncelerini “Yaşasın Türk Milleti Yaşasın Cumhuriyet” sözlerini aşılamıştır.  

İşte bu vatanperver Türk evladı yazarımız Türk kültürüne Türk gençliğine önemli yazılar kazandırmıştır.

Köşe yazarlarından bahis etmiştik.

Yazar Kadir Özdamarlar’ın İlhami Şekercioğlu hakkında kısa yazısını sizinle paylamak istiyorum:

Meşhur sözdür ya: İlim iltifat gördüğü yerde gelişir.

Sanat da öyledir. Gerek sanatçı ve gerekse üretilen güzel sanatların hangi dalı olursa olsun, teşvik gördüğü, ilgi gördüğü ve değerlendirildiği ölçüde yaygınlık kazanır ve zenginleşir.

Bundan da hem üreten sanatçı ve üretilen ürünler Türk kültürünün zenginlikleri olarak sayılır. İşte Rus İşgalinden kurtulmak için tarihî bir çile olan Batum ve Artvin bölgesinden göçerek Anadolu’ya gelen bir aile çocuğu olan, emekli idareci-öğretmen İlhami Şekercioğlu.

Kendisi Kayseri Eğitim Enstitüsü 1979 mezunlarındandır. Yurdun değişik şehir ve köylerinde görev yapmış, ufku geniş ve gözlemleri derin bir yazarımızdır.

Bu sebeple bu birikim eserlerinde de gözükmektedir. Bu eseri aynı zamanda unutulmaya yüz tutan hatıralardan kurtarılan bilgilerle acı ve ıstırap veren göçün de bir çeşit belgeselidir.

Şekercioğlu köşe yazarlığına devam etmektedir.

Birbirinden farklı konuları ele almakta ve haftada bir yazılarını aksatmadan yayınlamaktadır. Yine bu yazılardan bazıları aynı zamanda Develi’de yayınlanan bir gazetemizde de tekrarlanmaktadır.

Birinci kitabı da gördüğü yakın ilgiden dolayı genişletilmiş ve yeni bir baskıya ihtiyaç duyulmuştur. Bu sebeple bu eseri de bu arada aradan çıkmış olacaktır. Bu ne demektir? Şekercioğlu, herhalde 2018 yılında iki eseri daha okuyucusu ile buluşacaktır! Görüldüğü gibi yazarımız sanat dünyasına hızlı bir giriş yapmıştır. Kısa zamanda çıkaracağına inandığımız eserleriyle adından daha çok bahsettireceğine inanıyoruz.”diyor.

“Kolay ve Sese Dayalı Kur’an-ı Kerim öğretimi üzerine” çıkardığı kitapla yüzlerce insana kuran-ı Kerim öğreten Allah dostu, birçok yazı alanında tasavvufi çalışmaları bulunmakta.

Bu sevilen gönül insanının dini, ebedi sohbeti dinlemek ruhunuzu kanatlandırmak için nerede bulacaksınız?

Kayseri Atatürk evi arkası Develiler deneğinde tabi ki de.

İlhami Şekercioğlu, yazarımıza hayatında başarılar diliyorum. “Allah ilmini artırsın” diyor saygılar sunuyorum. Hayırlı huzurlu günler diliyorum. Hoşçakalın.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER