BAKAN HULUSİ AKAR: “HEPSİ BİTECEK”

BAKAN HULUSİ AKAR: “HEPSİ BİTECEK”

SEVR YA DA LOZAN ESARET YA DA BAĞIMSIZLIK

SEVR YA DA LOZAN ESARET YA DA BAĞIMSIZLIK

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR BÜYÜKŞEHİR’DE

MİLLİ SAVUNMA BAKANI AKAR BÜYÜKŞEHİR’DE

TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, HİSARCIKLIOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

TOBB KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU, HİSARCIKLIOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

FETÖ OPERASYONUNDA 3 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

FETÖ OPERASYONUNDA 3 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

GERÇEK EĞİTİMCİ İLHAMİ ŞEKERCİOĞLU
  • YÜKSELKALKAN
    • YÜKSEL KALKAN
    • YuKSELKALKAN@kayserihakimiyet2000.com
    • 2 Şubat 2018 - 12:23:14

Vatana millete kalemiyle kültürüyle fedakârca çalışan emekli öğretmen İlhami Şekercioğlu.
Şekercioğlu hem bir kolay ve sese dayalı Kur’an-ı Kerim öğretimi üzerine bir kitabı ile kendi köyü Develi’nin Çukuryurt Köyü hakkında çok güzel ikinci kitabını yayınladı. Birinci kitabı “Ses Temelli Kur’an-ı Kerim Okuma Metodu” isimli kitap.
Bir gönül insanı olan ve insanların gönlünü kırmamak için düşünerek konuşan cömert Allah dostu, adam gibi adam. Bu zatı muhterem şimdi bir yerel gazetede köşe yazısı yazar yazdığı yazıları internet ortamında dört yüz kişi tıklar ve okur onunun yazı feyzinden faydalanırlar. Bir köşe yazar, bu güzel adam için köşe yazmışlardır.
Artvin bölgesinden göçerek Anadolu’ya Develiye gelen bir aile çocuğu olan, idarecilikten emekli olun-öğretmen İlhami Şekercioğlu vatan sevgisiyle ezan sesleriyle Türk bayrağının dalgalandığı zaman suyunun coştuğunu görüp gönül türküleri söylerek büyümüş ve öğrencilerinde kendi duygu ve düşüncelerini aşılamıştır. Yazarımız Türk kültürüne Türk gençliğine önemli yazılar kazandırmıştır.
Yazar Kadir Özdamarlar İlhami Şekercioğlu hakkında kısa yazısını sizinle paylamak istiyorum; Meşhur sözdür ya: İlim iltifat gördüğü yerde gelişir. Sanat da öyledir. Gerek sanatçı ve gerekse üretilen güzel sanatların hangi dalı olursa olsun, teşvik gördüğü, ilgi gördüğü ve değerlendirildiği ölçüde yaygınlık kazanır ve zenginleşir.
Bundan da hem üreten sanatçı ve üretilen ürünler Türk kültürünün zenginlikleri olarak sayılır. İşte Rus İşgalinden kurtulmak için tarihî bir çile olan Batum ve Artvin bölgesinden göçerek Anadolu’ya gelen bir aile çocuğu olan, emekli idareci-öğretmen İlhami Şekercioğlu
Kendisi Kayseri Eğitim Enstitüsü 1979 mezunlarındandır. Yurdun değişik şehir ve köylerinde görev yapmış, ufku geniş ve gözlemleri derin bir yazarımızdır. Bu sebeple bu birikim eserlerinde de gözükmektedir. Bu eseri aynı zamanda unutulmaya yüz tutan hatıralardan kurtarılan bilgilerle acı ve ıstırap veren göçün de bir çeşit belgeselidir.
Şekercioğlu köşe yazarlığına devam etmektedir. Birbirinden farklı konuları ele almakta ve haftada bir yazılarını aksatmadan yayınlamaktadır. Yine bu yazılardan bazıları aynı zamanda Develi’de yayınlanan bir gazetemizde de tekrarlanmaktadır.
Birinci kitabı da gördüğü yakın ilgiden dolayı genişletilmiş ve yeni bir baskıya ihtiyaç duyulmuştur. Bu sebeple bu eseri de bu arada aradan çıkmış olacaktır. Bu ne demektir? Bu, Şekercioğlu herhalde 2018 yılında iki eseri daha okuyucusu ile buluşacaktır! Görüldüğü gibi yazarımız sanat dünyasına hızlı bir giriş yapmıştır. Kısa zamanda çıkaracağına inandığımız eserleriyle adından daha çok bahsettireceğine inanıyoruz.”diyor.
Birçok yazı alanında tasavvufi çalışmaları bulunmakta olan, Bu sevilen gönül insanının dini ebedi sohbeti dinlemek için nerede bulacaksınız Kayseri Atatürk evi arkası Develiler deneğinde. İlhami Şekercioğlu yazarımıza hayatında başarılar diliyorum Allah ilmini artırsın diyor saygılar sunuyorum.

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz