HACILAR’DA10’UNCU BİLİM ATÖLYESİ AÇILDI

HACILAR’DA10’UNCU BİLİM ATÖLYESİ AÇILDI

ÇAĞAN AİLESİNİN EN ACI  GÜNÜ

ÇAĞAN AİLESİNİN EN ACI GÜNÜ

YİĞİT ASLAN’DAN YENİ TÜRKİYE REKORU

YİĞİT ASLAN’DAN YENİ TÜRKİYE REKORU

FURKAN AKÇAM, BALKAN 2.Sİ OLDU

FURKAN AKÇAM, BALKAN 2.Sİ OLDU

KOCASİNAN’DA MİNİK AŞÇILAR YETİŞİYOR

KOCASİNAN’DA MİNİK AŞÇILAR YETİŞİYOR

“GETİR PİL’İ AL KOL SAATİ” PİLLER SAAT OLARAK GERİ DÖNÜYOR…
“GETİR PİL’İ AL KOL SAATİ” PİLLER SAAT OLARAK GERİ DÖNÜYOR…

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak başlatılan atıkların toplanarak ekonomiye kazandırılması çalışmasının gün geçtikçe büyüdüğünü ve dalga dalga tüm ilçeye yayıldığını bildirdi. Atık pillerin toplanılması ile ilgili olarak yeni bir kampanya başlattıklarını belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, atık pil toplama kampanyası sonrasında pil toplayanların bundan böyle zamanı dahi öğreneceklerini çünkü GETİR PİLLERİ AL […]

Melikgazi Belediye Başkanı Dr.Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi olarak başlatılan atıkların toplanarak ekonomiye kazandırılması çalışmasının gün geçtikçe büyüdüğünü ve dalga dalga tüm ilçeye yayıldığını bildirdi.
Atık pillerin toplanılması ile ilgili olarak yeni bir kampanya başlattıklarını belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, atık pil toplama kampanyası sonrasında pil toplayanların bundan böyle zamanı dahi öğreneceklerini çünkü GETİR PİLLERİ AL SAATİ isimli kampanya ile özel tasarımlı saat hediye edileceğini kaydetti.
Geri dönüşüm artık kentli olanın vazgeçilmez unsurları arasında yer aldığını ifade eden Başkan Dr.Memduh Büyükkılıç, pil toplama kampanyası ile şu açıklamalara bulundu: “Nikel ve kurşun bileşimleri ile üretilen enerji aküleri son derece zararlıdır. Bu neden ile pil olarak bilinen bu atıkların mutlaka geri dönüşüm ile toplanılması ve çevreye verecek zararların önlenmesi gerekmektedir. Bu çalışma ile hem çevre korumacılığı gerçekleştirilmiş hem de ekonomiye katkı sağlanmış olmaktadır. Çünkü toplanan bu pil atıkları yeniden değerlendirilmek ve ham madde olarak kullanılmak üzere pil fabrikalarına gönderilmektedir. Bu kampanyamız ile 50 pil veya 1 akü getirene bir adet elektronik ve özel tasarımlı kol saati verilecektir. 50 Pil biriktiren kim olursa olsun belediyemizin temizlik işleri müdürlüğüne başvuruda bulunduğun da anında kol saati alacaktır” (Kurum Haber)

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz