googleplay
Kayseri Hakimiyet Gazetesi / www.kayserihakimiyet2000.com

GÖÇER, “AMARAT KÖYÜ FAALİYETLERİMİZ ÖRNEK TEŞKİL ETMELİDİR!”

Bu haber 06 Kasım 2018 - 11:47 'de eklendi ve kez görüntülendi.
GÖÇER, “AMARAT KÖYÜ FAALİYETLERİMİZ ÖRNEK TEŞKİL ETMELİDİR!”

“Göçer, köylerde yapılmakta olan köy şenliklerinin aynı zamanda “KÖY ORMANLARI” ve “KÖY MEYVELİKLERİ” kurma çalışmaları ile zenginleştirilmesinin köy şenliği yapmayan köylere de yansıyabileceğini ve güzel ülkemizin iklim krizine karşı daha dayanıklı bir hal alacağını belirtti”.

Amarat köyünde başlatılan çalışmalarda Amarat Köyü Yardımlaşma derneğinin (Abdullah Altay) ve şu an Kayseri’de yaşayan köy halkından “Bekir Köse”nin katkılarının çok büyük olduğunu vurgulayarak sözlerine başlayan Göçer, özellikle İç Anadolu’yu çok gezdiğini ve Anadolu köylüsündeki yeşillik sevgisinin çok yüksek olduğunu vurguladı.

“Gerek dinimiz ve gerekse zengin kültürümüz açısından ağaç dikmek çok büyük bir önem arz etmektedir.” Diyerek sözlerine devam eden Göçer, özellikle şehirlerde yaşamakta olan köy sakinlerine hitaben “en azından etkinlikler için köylerimize dönerek hep birlikte çaba sarf edersek ülkemizi yüzyıllar öncesinin yeşil cennetine tekrar dönüştürebiliriz” dedi.

Üniversite öğrencileri ile birlikte köye geldiğini, köylülerle kaynaştığını ve buradan bütün dünyaya güzel mesajlar verebilmek için çaba sarf ettiğini vurgulayan Göçer, “Amarat köyünde yapılmakta olan bu çalışmalarımız örnek teşkil etmelidir”. Şeklinde konuştu.

“Bir zamanlar (Evliya Çelebinin seyahatnamelerinden okuyoruz) Anadolu baştanbaşa ormanmış”. Diyerek sözlerine devam eden Göçer, “kaldı ki alıç ağacı, kuşburnu dikeni ve ahlât gibi ağaçlar orman kalıntılarıdır. Bunlar bir zamanlar Anadolu’nun orman olduğunu belgeleyen kanıtlarıdır”. Dedi.

Göçer, köylerde yapılmakta olan köy şenliklerinin aynı zamanda “KÖY ORMANLARI” ve “KÖY MEYVELİKLERİ” kurma çalışmaları ile zenginleştirilmesinin köy şenliği yapmayan köylere de yansıyabileceğini ve güzel ülkemizin iklim krizine karşı daha dayanıklı bir hal alacağını belirtti.

ETKİNLİĞE “BEKİR KÖSE”NİN SPONSORLUK ANLAYIŞI DAMGASINI VURDU!

“Maddi ve manevi yönden hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan ve her konuşmasında ‘AMARAT KÖYÜ VE ÜLKEM’ laflarını ağzından hiç düşürmeyen ‘Bekir Köse’nin ulaşım, kahvaltı ve yemek masraflarını karşıladığını. Ayrıca katılımcı öğrencilerin tamamına hediyeler vererek ‘Bu güzel ülke bizim ve katılımcı öğrenciler çocuklarımız.’ Mesajını her daim canlı tutmaya çalıştığını vurgulayan Göçer, “Amarat Köyü Kalkınma derneğinin katkıları, çalışmalara katılımlı, köy sakinlerinin çalışmalara katılımı, öğrencilere kucak açması, cömertliği ve misafir karşılama tutumları tam da Anadolu gelenekleri ile birebir örtüşen davranışlardı.” Dedi.

Göçer, “köy ormanları ve köy meyvelikler bizzat köylüler tarafından oluşturulmalıdır. Ülkemizin, bizden sonra gelecek olan nesillerin ve tüm canlılar âleminin buna ihtiyacı var”. Diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER