TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

GÖÇER “DOĞA DERSLERİ MÜFREDATA GİRMELİDİR”
GÖÇER “DOĞA DERSLERİ MÜFREDATA GİRMELİDİR”

SAHRA GALİP ÖZSAN İLKOKULU TABİAT ETKİNLİKLERİNİ YÜKSELTTİ Mustafa Göçer, Öğretmen Arzu Özbideciler’in isteği üzerine Okul Müdürü Hüseyin Soylu ile görüşerek 15.05.2018 tarihinde SAHRA GALİP ÖZSAN İLKOKULUNDA Faaliyet yaptı. Öğretmenlerin isteği üzerine (Öğretmen Arzu Özbideciler, Nurcan Şahin ve Nilay Atsak) sınıflarında fidan dikimi, önemi ve çevre ayak izleri ile ilgili anlatımlar yapan Göçer, 16.05.2018 tarihinde 3/A […]

SAHRA GALİP ÖZSAN İLKOKULU TABİAT ETKİNLİKLERİNİ YÜKSELTTİ
Mustafa Göçer, Öğretmen Arzu Özbideciler’in isteği üzerine Okul Müdürü Hüseyin Soylu ile görüşerek 15.05.2018 tarihinde SAHRA GALİP ÖZSAN İLKOKULUNDA Faaliyet yaptı.
Öğretmenlerin isteği üzerine (Öğretmen Arzu Özbideciler, Nurcan Şahin ve Nilay Atsak) sınıflarında fidan dikimi, önemi ve çevre ayak izleri ile ilgili anlatımlar yapan Göçer, 16.05.2018 tarihinde 3/A sınıfı (veliler ve çocuklarla birlikte) ile Gesi mesire alanında fidan dikimi gerçekleştirerek sınıflarda anlattıklarını uygulamalı doğa dersine dönüştürdü.
Bu sene Öğretmen Arzu Özbidecilerin 3/A sınıfı veliler ve öğrencilerle birlikte yapmış olduğu faaliyeti izleyen Öğretmen Nurcan Şahin ve Nilay Atsak’ın da önümüzdeki yıl aynı faaliyetleri yapmak istediklerini belirten Göçer, doğa derslerini ve fidan dikme faaliyetlerini izleyen öğretmenlerimizin böyle tepkiler vermesinin sevindirici olduğunu söyledi.
Öte yandan; öğrencilerin gerek bir gün önceki sunuma ve gerekse uygulamalı doğa dersine ilgilerinin son derece yüksek olduğunu da belirten Göçer “çocuklar kazmayı ve kürekleri paylaşamadılar” dedi.
Çocuklardaki öğrenme isteğinin ve tabiat sevgisinin son derece yüksek olduğunu anlatan Göçer bu durumun son derece sevindirici olduğunu vurguladı.
AĞAÇ YAŞKEN EĞİLİR
Derslere katılan öğrencilerin tamamının iki derste topraklı fidan dikmeyi tüm ayrıntıları ile öğrendiklerini söyleyen Göçer sözel doğa derslerini uygulamalı doğa derslerinin takip etmesinin son derece verimli olduğunu belirtti.
Çocuklardaki disiplin, ciddiyet ve tabiat sevgisinin öğrenmede belirgin rol oynadığını belirten Göçer hiç olmazsa ayda iki saat doğa dersleri olmasının diğer okullardaki tecrübelerine bakarak çocukların tabiatı öğrenmeleri hususunda çok büyük önem arz edeceğini belirtti.
Özellikle 1.2.3.4.5. ve 6. sınıf öğrencilerin tabiatı tanıma ve tabiatı destekleme isteklerinin, 7. ve 8. sınıf öğrencilerinin ise çevreyi öğrenme, doğayı keşfetme ve macera duygularını tatmin etme isteğinin çok daha baskın olduğunu. 9. Sınıflardaki öğrencilerin ise 7 ve 8. Sınıflarda izlenmekte olan çocukluk ve gençlik arasındaki karmaşık dönemden çıkarak, daha baskın bir şekilde gençlik dönemine girmiş olduklarını ve bu nedenle bu sınıflarda da sözel ve uygulamalı doğa derslerinin güzel sonuçlar vermekte olduğunu vurguladı.
Sonuç olarak Ana Okulları 1.,2.,3.,4.,5. ve 6. Sınıflarda sözel (sınıf dersi) ve uygulamalı doğa derslerinin; 6. Ve 7. Sınıflarda ise doğa yürüyüşlerinin; 9. Sınıflardan itibaren ise sınıf ve uygulamalı doğa derslerinin daha güzel sonuçlar verebileceğini belirtti.
Göçer, ayda en az bir defa ve iki saat ardı ardına olabilecek olan doğa dersleri olması durumunda öğrencilerin uygulamalı doğa dersleri için tabiata çıkabilecek kadar zamanları olabileceğini söyleyerek konuşmasını sürdürdü.
Küresel ısınmanın ve iklim problemlerinin dünyamızı tehdit etmekte olduğu da hatırlatan Göçer, günümüzde tabiat derslerinin müfredata girmesinin ve çocuklarımızın aynı zamanda donanımlı bir tabiat korumacı olarak yetişmeleri gerektiğinin önemini vurgulayarak sözlerini noktaladı. MEHMET FATİH KAYMAZ

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz