TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PROPAGANDASINI YAPAN BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

BÜYÜKKILIÇ’TAN HUZUREVİ ZİYARETİ

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

ATAŞ, KIRSALDAKİ VATANDAŞI UNUTMADI

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAYI YÖRÜK TOMARZA’YI ZİYARET ETTİ

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

MELİKGAZİ AİLESİNDE BAYRAMLAŞMA

GÖÇER “ÖZEL FEN BİLİMLERİ TEMEL LİSESİ BİR İLKE İMZA ATTI!”
GÖÇER “ÖZEL FEN BİLİMLERİ TEMEL LİSESİ BİR İLKE İMZA ATTI!”

Özel Fen bilimleri Temel Lise Müdürü Yusuf Özmerdivenli “Gençlerimizi kimyada, matematikte, fizikte olduğu kadar ve hatta olduğundan daha fazlaca ülke değerleri, insani değerler ve doğanın tamamı hususunda duyarlı yetiştirmeliyiz. “ dedi. “Gelişmek için, kalkınmak için, yaşayabilmek için ve ülkemizin birliğini, beraberliğini sağlayarak sonsuza kadar şanlı bayrağımızı en yükseklerde tutabilmek için bu değerleri canlı tutmaya ihtiyacımız […]

Özel Fen bilimleri Temel Lise Müdürü Yusuf Özmerdivenli “Gençlerimizi kimyada, matematikte, fizikte olduğu kadar ve hatta olduğundan daha fazlaca ülke değerleri, insani değerler ve doğanın tamamı hususunda duyarlı yetiştirmeliyiz. “ dedi.
“Gelişmek için, kalkınmak için, yaşayabilmek için ve ülkemizin birliğini, beraberliğini sağlayarak sonsuza kadar şanlı bayrağımızı en yükseklerde tutabilmek için bu değerleri canlı tutmaya ihtiyacımız var”. Şeklinde konuşmasını sürdüren Özmerdivenli bu değerler insanlara esas olarak çocuk ve genç yaşlarda verilebilir. Bu yaşlar geçtikten sonra çaba sarf etmek pek fazlaca bir şey ifade etmez.
Bu nedenle gençlerimiz henüz elimizde iken, yuvada ayrılmadan önce onlara rüzgârlara karşı nasıl duracaklarını ve toprakta nasıl tutunabileceklerini öğretmeliyiz.Dedi.
Rüzgâra karşı durabilmeyi“her şart altında ülkemizi savunabilmek”, toprakta tutunabilmeyi ise “toprağın değerini bilerek, toprağa saygı duyarak (fidan dikerek, tohum dikerek, koruyarak…) bu ülkede yaşamayı hak etmek”. Şeklinde açıklayan Özmerdivenli fizik, kimya matematikse rüzgâra karşı durduktan sonra, toprakta tutunduktan sonra oluşabilecek olan ve en güzel şekilde olması gereken meyvelerdir. “ ifadesini kullandı.
ÖZMERDİVENLİ “KİTAP OKUMA VE DOĞA FAALİYETLERİ GENÇLER ÜZERİNDE OLUMLU ETKİLER BIRAKIYOR”
“Özellikle yaşamakta olduğumuz çağda okullarda yapılabilecek olan doğa faaliyetleri son derece önemlidir”. Diyerek sözlerine devam eden Özmerdivenli doğada Kitap okumak ve bunu bir alışkanlık haline getirebilmek çok büyük bir erdemdir. İnsanın hem doğa için bir şeyler yapması hem de doğada kitap okuyarak kendi kendisini sürekli olarak yenilemesi ve tamamlaması gençlerimiz açısından iki önemli özlemimizdir. Dedi.
Bu nedenlerle doğa faaliyetleri ile birlikte kitap okumayı da ön plana çıkardıklarını söyleyen Özmerdivenli Konusunda uzman kişi olan Mustafa Göçerle doğada yaptıkları bu çok renkli faaliyetlerin gençler üzerinde çok olumlu etkiler bıraktığını ifade etti.
Bu tarz faaliyetlerin artarak devam edeceğini vurgulayan Özmerdivenli “çocuklarımız ve gençlerimiz zaten doğanın bir parçalarıdırlar ve biz bu nedenle onları doğadan ayrı düşünmüyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.
YAĞMUR VAROL “ÇOCUKLAR DOĞADA KENDİLERİNDEN BİR PARÇA BULUYORLAR!”
Doğa faaliyetlerine son derece önem verdiklerini söyleyerek sözlerine başlayan okulun eğitim liderlerinden Yağmur Varol,çocukların kahraman askerlerimiz anısına yürüdüklerini, tohum dikmeyi öğrendiklerini, sekizli düğüm atmayı öğrendiklerini ve aynı zamanda temiz havada kitap okuyarak çok zengin bir etkinliğe imza attıklarını vurguladı.
Varol,“çocukların doğa etkinliklerine hemen hiç fire vermeden katılmak istemeleri ve etkinliklerden son derece rahatlamış bir halde dönmeleri onlarla doğa arasındaki bağın ne kadar da önemli olduğunu göstermektedir”. Dedi.
“Bu etkinliklerde çocuklar yaşadıkları şehrin çevresi ile tanışıyorlar, kendilerini tamamlayan parçaları ile buluşuyorlar, kendilerine kalanın ne olduğunu ve kendilerinden sonra gelecek olan nesillere bırakmaları gereken şeylerin neler olacağını öğreniyorlar”. Şeklinde konuşarak sözlerine devam eden Varol,Özetle çocuklarımız “Olanı güzelleştirmek ve kendilerinden sonra gelecek olan nesillere daha güzel şeyler bırakabilmek için sarf etmeleri gerekli olan çabayı öğreniyorlar”. Dedi.
Varol, Çocuklarımızın doğayı ve doğa için bir şeyler yapabilmeyi öğrenerek yetişmeleri hususunda doğanın tamamı konusunda uzman olan ve öğrenci etkinliklerinde zengin tecrübeleri bulunan Mustafa Göçer’le bu tarz etkinliklerimiz daha sık aralıklarla devam edecek. Dedi.
GÖÇER: “KİTAP OKUYAN VE DOĞAYI KORUYAN İNSANLAR TOPLUMLARIN SİGORTASIDIR!”
Özel Fen Bilimleri Temel Lisesi Ülkemiz genelinde bir ilke imza attı diyerek sözlerine başlayan Mustafa Göçer’se kahraman askerlerimiz anısına yürüyüş, doğa etkinlikleri ve kitap okuma faaliyetinin birleştirilmesi çokanlamlıdır.
Bu etkinlik “TÜRK ÖĞÜN, ÇALIŞ, GÜVEN” sözü ile birebir örtüşmektedir. Şeklinde konuştu.
“Geçmişi ve yaptıkları ile övünen, çalışan, araştıran, sorgulayan ve daima ileriye güvenle bakan sağlıklı bir gençlik geleceğimizin garantisidir.
Her şart altında kitap okuyan ve doğayı koruyan insanlarsa içerisinde yaşadıkları toplumlar için her yönüyle doğru ve zengin bakış açıları geliştirebilen üretken insan modelleridir ve devam etmekte olan yaşam akışının sigortalarıdır”.
Şeklinde sözlerine devam eden Göçer “Doğa kulüpleri tüm okullarımızda olmalı ve gençlerimiz aynı zamanda bir doğa korumacı olarak yetişmelidir” cümlesini vurguladı.
Göçer “AZİZ ŞEHİTLERİMİZ. YATTIĞINIZ YER NUR VE MEKÂNINIZ CENNET OLSUN “ diyerek açıklamalarını bitirdi. MEHMET FATİH KAYMAZ

  • Etiketler

The comments are closed.

Üye Girişi
  • Kullanıcı Adınız
  • Şifreniz